ШІ-апокаліпсис: відразу кілька чат-ботів перестали працювати
ШІ-апокаліпсис: відразу кілька чат-ботів перестали працювати

ШІ-апокаліпсис: відразу кілька чат-ботів перестали працювати

ШІ-апокаліпсис: відразу кілька чат-ботів перестали працювати

Збій був короткостроковим, але дивним.

Чат-бот компанії OpenAI ChatGPT пережив короткий збій вранці 4 червня, але вже за кілька годин знову вийшов з ладу. І цього разу не один, до нього приєдналися чат-боти компанії Anthropic – Claude та Perplexity, але проблеми з ними вдалося вирішити швидше. Повідомляє TechCrunch.

Судячи з коментарів користувачів, Google Gemini працював, але, ймовірно, він також пережив короткостроковий збій.

Збій у роботі продуктів відразу трьох компаній, які розробляють чат-боти, незвичайний, він може свідчити про глобальнішу проблему в інфраструктурі або навіть у масштабах інтернету. Можливо також, що збій у роботі Claude та Perplexity був пов'язаний зі збільшенням кількості запитів через проблеми з ChatGPT.

Проблема з доступом до чат-боту OpenAI спостерігалася трохи більше трьох годин. У цей час користувачі не могли надіслати йому повідомлення. У певний момент сайт ChatGPT оновився, на ньому з'явилося повідомлення, що чат-бот працює на повну потужність і запропонував повідомити, коли він знову повернеться до онлайн-режиму.

На сайті Claude відображалося повідомлення, в якому говорилося, що «відбулася помилка при рендерингу серверних компонентів. Конкретна причина не називається, щоб уникнути витоку конфіденційної інформації». Після цього користувачеві пропонували спробувати ще раз.

Сайт Perplexity також видавав повідомлення про перевищення пропускної спроможності, яке з'являється, коли сервіс отримував надто багато запитів.

Компанії-розробники не відповіли на запити про коментарі та не розкрили можливі причини збою. Видання наголошує, що проблеми з чат-ботами стали не єдиними збоями у роботі глобальної мережі, зареєстрованими на той час. Forbes також повідомляє про спам-атаку нульового дня на TikTok, яка торкнулася облікових записів обраних знаменитостей і брендів, включаючи Періс Хілтон і CNN.

Нагадаємо, глава Європейського агентства з кібербезпеки (ENISA) Юхан Лепасаар заявив про те, що кількість кібератак в ЄС, до багатьох з яких причетні групи, що підтримуються Росією, подвоїлася в останні місяці. Зокрема, вони орієнтовані на сервіси, пов'язані з виборами.

Джерело матеріала
loader
loader