Від Збаразького до Сидорівського: досліджуємо замки Тернопільщини
Від Збаразького до Сидорівського: досліджуємо замки Тернопільщини

Від Збаразького до Сидорівського: досліджуємо замки Тернопільщини

Є в Україні будівлі, які нагадають нам про часи правління королів. Вони вражають помпезними кімнатами та залами для проведення балів. Сьогодні ми пропонуємо поринути в атмосферу Середньовіччя. Де її можна відчути — читайте далі.

Збаразький

Заснували ще у 1626-1631 роках на замовлення Криштофа Збаразького. Магнат та державний діяч попросив італійського архітектора Вінченцо Скамоцці розробити проєкт палацу. На сьогодні йому надано статус державного історико-архітектурного заповідника. До речі, раніше його номінували на звання одного із семи чудес України.

Всередині замку розмістили краєзнавчий та історичний музеї. Тут представлено понад 25 виставкових залів у різних напрямках. До прикладу: археологія, етнографія, ремесла краю, твори сакрального мистецтва, органний зал, виставки картин та інше. Також тут знімали однойменний фільм режисера Єжи Гоффмана.

Від Збаразького до Сидорівського: досліджуємо замки Тернопільщини

Скалатський

Галицький мечник Кшиштоф Віхровський розпочав будівництво споруди у першій половині XVII століття. Згодом її успадкувала його донька. На жаль, будівля зазнала значних руйнувань під час татаро-турецьких набігів та Другої світової війни. Попри це комплекс вдалося відновити. Тут можна побачити не лише середньовічну зброю, картини та дерев'яні скульптури, але й побувати у підземеллях.

Від Збаразького до Сидорівського: досліджуємо замки Тернопільщини

Вишнівецький

Велич та краса — так можна описати наступну пам'ятку. Оноре де Бальзак нарік її Малим Версалем.

Розкішні зали та кімнати палацу викладені унікальною мозаїкою. Цікаво те, що стіни декорували бісером, золотом та шовком. Від чого вигляд всередині став ще більше помпезним.

На території комплексу висаджено легендарний каштановий гай. Тут зростає 64 дерева. Рослини розташовані у вісім рядів та нагадують фігури на шаховій дошці. Обов’язково зʼїздіть сюди, щоб побачити цю красу на власні очі.

Бережанський

Будівництво палацу завершилося ще у далекому 1554 році. Але замок і досі вважають найвизначнішою захисною будівлею епохи Ренесансу. На відміну від інших, його звели не на гірській місцевості, а на острові в річковій долині.

У ньому нараховувалося 14 парадних залів, кожна з яких мала свою назву, та лише 2 вбиральні. Однак не дивуйтеся, на той час це вказувало на достаток господарів.

Від Збаразького до Сидорівського: досліджуємо замки Тернопільщини

Кременецький

Фортеця слугувала резиденцією місцевих старост. Жодному загарбнику не вдавалося її завоювати. До речі, вона одна з трьох споруд, якій вдалося вціліти навіть після навали монголів.

Існує легенда, що італійська королева Бона Сфорца закохалася у це місце і вирішила збудувати на вершині величний замок. За допомогою мосту вона хотіла з'єднати палацовий комплекс з Чернечою горою. Але не судилося. На жаль, під час урочистого відкриття, переправа раптово обвалилася разом із правителькою.

Місцеві поговорюють, що під фортецею ховається ціла мережа підземних ходів. Вони ведуть до різних куточків міста та за його межі. Дослідники припускають, що лабіринти використовували для таємних зустрічей, втечі від ворогів та перевезення скарбів. Якщо любите розгадувати різні загадки, то вам тут точно сподобається.

Теребовлянський

Замок заснували ще в XI столітті. У 1675 році тривала оборона твердині. Тоді серед захисників знайшлися зрадники. Вони хотіли вступити у змову та віддати палац завойовнику. Проте, на велике здивування, на захист стали жінки. Їх очолювала дружина коменданта Анна Хшановська.

Вона з погрозами заявила, що розправиться з чоловіком і з собою, якщо "перевертні" не відступлять від своїх задумів. Ці перемовини дозволили їм дочекатися підмоги з боку Польщі та врятувати фортецю.

Від Збаразького до Сидорівського: досліджуємо замки Тернопільщини

Золотопотіцький

Спочатку бастіон захищав жителів міста, пізніше — приймав інтелігенцію. Не повірите, але тут навіть працював справжній ресторан, де вельможі грали у спортивні ігри та обговорювали важливі питання. Однак у 1935 році будівля згоріла. Проте тут все ж таки варто побувати.

Сидорівський

Споруда здалеку нагадує великий корабель. Її зводили як сімейну резиденцію гетьмана Калиновського. Замковий комплекс відомий своєю бібліотекою. Тут зберігаються роботи поета Йосипа Пайгерта. Сюди варто завітати тим, хто полюбляє фільми про пошуки скарбів та цінні артефакти.

Від Збаразького до Сидорівського: досліджуємо замки Тернопільщини

Відкрийте для себе ці дивовижні місця. Відчуйте справжній дух Середньовіччя та пориньте в атмосферу минулих часів. Приємної мандрівки!

Раніше OBOZ.UA розповідав про найгарніші замки України.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader