Після перемоги у Бахмуті побудують «сталевий мікрорайон»: Метінвест вже розробив концепцію
Після перемоги у Бахмуті побудують «сталевий мікрорайон»: Метінвест вже розробив концепцію

Після перемоги у Бахмуті побудують «сталевий мікрорайон»: Метінвест вже розробив концепцію

Метінвест-СМЦ, збутова компанія Групи Метінвест Ріната Ахметова, розробила проєкт мікрорайону для зруйнованого росіянами Бахмута в межах концепції відновлення України «Сталева мрія».

Проект ґрунтується на ідеї «міста 15 хвилин»: це сучасний простір із житлом, зонами відпочинку та безбар’єрним середовищем. Також проєктувальники створили умови для залучення містян до економічної та соціальної активності. 

Представили концепцію керівниця проєктного офісу будівельного сектору Метінвест-СМЦ Тетяна Скрипка та заступник голови Бахмута Олександр Марченко під час Українського будівельного конгрес. Проєкт по відбудові мікрорайону Ювілейний у Бахмуті — один із найбільших в Україні, оскільки розрахований на понад 17 тисяч мешканців. А це близько чверті населення міста, що жило в місті до війни.

«Ми спиралися на концепцію «міста 15 хвилин». Усе має бути в доступі — й робота, й відпочинок, і розваги. Запропонували відійти від суто спальних кварталів і додати бізнес, а також активності, що можуть залучити молодь», — зазначила Тетяна Скрипка.

Загальна площа кварталу становить близько 87 га. Планується, що забудова займе близько 23 га, зелені зони — понад 47 га. Проєкт передбачає відмову від висотного житла на користь будинків на 1-6 поверхів. Житлова забудова сконцентрується в центрі мікрорайону, а по його периметру розташуються зони для відпочинку та розваг.

Ядром мікрорайону стане площа, на якій з’являться торговельні центри, кінотеатр, дитячі кімнати, прогулянкова зона із ресторанами, кафе та магазинами. Окреме місце – для ярмарку, куди зможуть приїздити мешканці навколишніх сіл та фермери.

Бахмут став другим містом, для якого команда «Сталевої мрії» розробила проєкт відновлення. У 2023 році фахівці спроєктували для Маріуполя цілий квартал, який можна відбудувати, використовуючи готові рішення із металу.

За словами Тетяни Скрипки, протягом літа-осені планується реалізувати ще два таких проєкти, а загалом по допомогу до «Сталевої мрії» звернулися представники 10 громад. Зокрема, запити надходять із Херсону, Миколаєва, Одеси, Донецької області. А також із Чернігівської області, де проєкти відбудови реалізовуватимуться у співпраці з Данією.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader