Завод, до якого долетів безпілотник, належить "Газпрому", переробляє 10 млн тонн нафти на рік та випускає 1 млн тонн пального. Довоєнний прибуток підприємства — 29 млрд руб.
9 травня дрон дістався до устаткування компанії "Газпром нефтехим Салават" ("Салаватнефтеоргсинтез" до 2011 р. — ред.) у Башкирії в РФ. Пристрій дістався до установки переробки нафти, на виході якої отримують високооктановий бензин. Атаку безпілотника підтвердив голова Республіки Башкортостан Радій Хабіров у Telegram-каналі.
Хабіров повідомив, що близько 13 год. (близько 11 год. за Києвом) дійсно сталась атака дрона на завод, розташований у місті Саламат. З його слів, стався "хлопок" та "легке задимлення" біля однієї з установок компанії "Газпром нефтехим Салават". Екстренні служби прибули на місце надзвичайної події, тим часом як підприємство працює у "штатному режимі", заявив чиновник.
Міноборони РФ поки що не прокоментувало подію у Башкирії. Останній допис, у якому ідеться про атаку БПЛА, опублікований об 11 год. Вказується, що вдалось збили два пристрої у Бєлгородській області. Решта дописів присвячені відзначанню 9 травня і параду у Москві.
Деякі деталі до події додали у Telegram-каналі Baza. Вказується, що БПЛА вдарила по установці каталітичного трекінгу біля Південної прохідної. На роботу підприємства це начебто не вплинуло. Хоч сталась "невелика пожежа", але працівників навіть не евакуювали, написали автори допису з посиланням на власні джерела.
Також Baza опублікувала кадри польоту дрона, який дістався до Башкирії, і стовп диму над нафтопереробними установками.
Зазначимо, відстань від "Салаватнефтеоргсинтез" до території України — близько 1 400 км. Українське командування поки що не коментувало події, які відбулись у Башкирії.
"Салаватнефтеоргсинтез" — компанія належить "Газпрому" і мала 2021 році річний прибуток у розмірі 29 млрд руб. На підприємстві працює близько 8 тис. робітників. На території стоять дві установки первинної переробки нафти — ЭЛОУ АВТ-4 та ЭЛОУ АВТ-6 (потужність — 4 та 6 млн тонн переробки нафти на рік). До них під'єднали установку каталітичного трекінгу, яка випускає високооктановий бензин, газойль. Потужність — 1,095 млн тонн вакуумного газойлю на рік (газойль використовується для випуску різних видів палива).
Нагадуємо, західні аналітики пояснили, що удари дронів по російських НПЗ приносять більше користі Україні, ніж міжнародні санкції. Тим часом 9 травня запалало у Краснодарському краї РФ: горіла нафтобаза, на якій перед цим чули вибухи.