РФ закуповувала компоненти для радіолокаційного обладнання та програмовані контролери для військових літаків.
Росія обходить санкції і з 2022 року закупила з-за кордону компонентів для авіатехніки, в тому числі для військових літаків, на суму майже $500 мільйонів. Про це пише The Moscow Times.
Російський виробник військових і цивільних літаків і дочірня компанія російського державного оборонного конгломерату "Ростех" "Яковлєв" (колишній "Іркут") успішно обходить міжнародні санкції і закуповує військову техніку з-за кордону з 2022 року.
Важливо "Як напад на нас": 35 тис. німецьких солдатів готові вирушити в Балтію, — Шольц"Крім "Іркута", військове обладнання за кордоном у 2021-2023 рр. викуповували "НВО Машинобудування" (виробляє ракети) і "НВП "Автоматизовані вимірювальні комплекси" (виробляє вимірювальне обладнання та системи навігації), кожне імпортувало обладнання на 25 млн доларів", — йдеться у матеріалі.
The Moscow Times повідомило, що "Яковлєв", який виробляє винищувачі Су-30 і навчально-бойові літаки Як-130, з 2022 року закупив за кордоном військового обладнання на суму майже 500 мільйонів доларів США.
Зокрема, Росія відправила літаки Як-130 до Ірану у вересні 2023 року.
Видання The Moscow Times повідомило, що "Яковлєв" переважно закуповував компоненти для радіолокаційного обладнання та програмовані контролери для військових літаків.
Нагадаємо, 7 травня Bloomberg повідомив, що країни-члени ЄСзбираються схвалити обмеження щодо чотирьох паливних танкерів, двох нафтових танкерів та вантажного судна. Загалом до цього "пакету" мають увійти одразу 11 суден з "тіньового флоту" РФ.
6 травня Financial Times із посиланням на американських чиновників повідомило, що обсяги зовнішньої торгівлі РФ із такими ключовими партнерами, як Туреччина та Китай, у першому кварталі 2024 року значно зменшилися після запровадження санкцій США щодо великих міжнародних банків, які допомагають РФ купувати критично важливі товари подвійного призначення.