В Україні створили новий чип для поліпшення бойових дронів: як він допомагає ЗСУ
В Україні створили новий чип для поліпшення бойових дронів: як він допомагає ЗСУ

В Україні створили новий чип для поліпшення бойових дронів: як він допомагає ЗСУ

Нова розробка перетворює безпілотники на "розумні" міни дальньої дії, які можуть приземлятися й очікувати деякий час, перш ніж вибухнути.

Українська компанія VERBA створила чіп для FPV-дронів, який дає змогу дистанційно підривати їх на великій відстані. Майстерню, де виробляють БПЛА, відвідали журналісти американського журналу Wired.

Представник компанії Іван (ім'я змінено) зазначив, що завдяки новій розробці оператор дрона може посадити свій апарат і чекати кілька годин, а то й днів, перш ніж він вибухне. Згодом ця технологія також може бути під'єднана до штучного інтелекту, який запускатиме детонацію тільки в тому разі, якщо він, наприклад, зафіксує танк, який знаходиться поблизу. Демонструючи чип журналістам, Іван зазначив, що це "те, чим він дійсно пишається".

Як зазначають автори статті, таким чином українці створили "розумну" міну дальньої дії. Ця розробка може підвищити ефективність використання FPV-дронів. Особливістю таких безпілотників є те, що для запуску детонації боєприпасу вони повинні впасти. Згаданий чип вирішує цю проблему.

Іван також розповів журналістам, що почав свою діяльність у перші місяці війни після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року. Тоді він створив невелику кількість БПЛА для відправки українським військовим. Через два роки його підприємство виробляє 5 000 FPV-дронів на місяць.

У виданні підкреслили, що на тлі війни в Україні розвивається велика індустрія безпілотників, і вона здійснює нові технологічні стрибки, яким "позаздрив би Пентагон". Загалом у країні налічується близько 200 компаній, які виробляють БПЛА.

Нагадаємо, у вересні минулого року російські ЗМІ заявили, що українські військові стали використовувати дрони, які вибухають через певний час після зупинки двигуна. Повідомлялося про можливі випадки самознищення українських дронів із таймерами. Перший дрон нібито звалився біля радгоспу у Воронезькій області, а другий — самопідірвався поруч із нафтобазою в місті Льгові Курської області. В обох випадках від моменту падіння до вибуху минуло близько години.

У грудні того ж року про використання українцями подібних дронів також заявив так званий "воєнний кореспондент" росіян Дмитро Стешин. За його словами, ці БПЛА діють за хитрою тактикою: вони не перебувають у повітрі, шукаючи ціль, а встановлюються в схованці, готові до зльоту. Щоб не бути поміченими заздалегідь, дрони-камікадзе приземляються на землю поруч із дорогами. Коли оператор бачить ціль, він швидко піднімає дрон і атакує.

Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader