Підводний дрон Manta Ray успішно пройшов випробування: як і де його застосують військові
Підводний дрон Manta Ray успішно пройшов випробування: як і де його застосують військові

Підводний дрон Manta Ray успішно пройшов випробування: як і де його застосують військові

Безпілотник можна швидко зібрати на березі і пустити на воду для ведення розвідки і спостереження за силами ворога в морі.

Прототип безпілотного підводного апарату Manta Ray, побудований компанією Northrop Grumman, завершив повномасштабні випробування біля узбережжя Південної Каліфорнії (США) у лютому і березні 2024 року, передає Naval News.

Випробування дали можливість перевірити роботу всіх систем пристрою, всіх режимів руху і рульового управління: плавучості, гребних гвинтів і рулів. Тести підтвердили, що підводний безпілотник Manta Ray готовий до використання в реальних умовах.

Дрон складається з декількох модулів, проте його складання і запуск не потребують багато часу. У розібраному вигляді його зручно перевозити.

Інженери Northrop Grumman доставляли прототип Manta Ray частинами від місця складання в Меріленді до місця випробувань у Каліфорнії. Простота транспортування і складання забезпечать можливість швидкого розгортання безпілотника в будь-якій точці Земної кулі, не займаючи простір пірсів на військово-морських базах.

Після розгортання безпілотник спустили на воду, де він продемонстрував здатності ковзання по водній поверхні, а також занурення. Апарат оснащений кількома відсіками для розміщення корисного навантаження різних розмірів і типів, що дає змогу виконувати найрізноманітніші військово-морські завдання.

Підводний безпілотник Manta Ray
Фото: Northrup Grumman

Manta Ray належить до дронів нового типу. Його вирізняють велика дальність дії і можливість розміщення корисного навантаження, готовність до виконання найрізноманітніших місій, наприклад, із розвідки, спостереження, картографування.

Цей дрон передаватиме зібрану інформацію екіпажам військових і транспортних кораблів, що перебувають у морі, а також співробітникам військових баз і портів на березі. Дані, як передбачається, можна буде використовувати для планування військових місій, вивчення підводних енергетичних потужностей на різних глибинах.

Раніше ми писали про те, що український безпілотник Kronos загрожує підводним човнам і кораблям РФ. Головний конструктор Kronos впевнений, що безпілотник можна буде використовувати для нападу на так званий Чорноморський флот Росії.

Джерело матеріала
loader