Рідні чоловіка кажуть, що військкоми йому погрожували і не надали допомогу, коли йому стало зле. У ТЦК заявили, що хмельничанин перебував у розшуку та ухилявся від служби в ЗСУ, і що погано йому стало в лікарні.
На Хмельниччині правоохоронці розслідують випадок смерті 41-річного чоловіка після того, як його затримали працівники ТЦК. Справа також перебуває на контролі уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця. Про це повідомляє "Суспільне".
Так, поліція Хмельницької області відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі за заявою рідних померлого хмельничанина Андрія Панасюка. Зі слів родичів, його працівники ТЦК затримали на вулиці міста і пів дня утримували в приміщенні військкомату, де йому стало зле. Через два дні після затримання та перебування у ТЦК Андрій Панасюк помер у лікарні.
Заяву повернули з ДБР до поліції
2 квітня мати померлого Андрія Панасюка Наталія Кушлак написала заяву до поліції з приводу того, що її пасинка залишили в небезпечному для його життя стані та не надали йому медичну допомогу. Також жінка заявила, що Андріязахопили і незаконно утримували в приміщенні Хмельницького міського ТЦК та СП.
Важливо Розбив параліч після отримання повістки: на Закарпатті судили завідувача музеюСпочатку заяву жінки скерували до Державного бюро розслідувань, але після розгляду знову перенаправили до поліції.
"За результатами розгляду ухвалено рішення про повернення матеріалів до органів Нацполіції, оскільки відсутні ознаки військового кримінального правопорушення, підслідного ДБР. Зі змісту заяви, ймовірно, можуть міститись ознаки кримінальних правопорушень, підслідних Нацполіції. Крім цього, ініційовано проведення службових розслідувань до Хмельницького обласного ТЦК та СП та військової служби правопорядку", — розповіла речниця Теруправління ДБР у місті Хмельницькому Катерина Герасімук.
У поліції області відкрили кримінальне розслідування за фактом незаконного позбавлення волі (ч.3 ст. 146 Кримінального кодексу України).
"Слідство у цьому кримінальному провадженні наразі триває, проводяться необхідні слідчі дії", — розповіла начальниця відділу комунікацій головного управління Нацполіції у Хмельницькій області Інна Глега.
Офіс Омбудсмена проводить перевірку
Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець взяв під особистий контроль трагічний випадок з Андрієм Панасюком. Про це повідомила представниця Уповноваженого в Хмельницькій області Оксана Кізаєва.
"Після ситуації, яка сталася з Андрієм Панасюком, проводилася виїзна моніторингова перевірка працівниками центрального офісу омбудсмана. Звіт за результатами цієї перевірки буде оприлюднений пізніше", — каже Кізаєва.
Вона зазначила, що проміжні результати моніторингової перевірки були обговорені на спільній нараді з керівниками правоохоронних органів у Хмельницькій військовій адміністрації.
Піднявся тиск і помер
1 квітня 2024 року мати Андрія Панасюка — Наталія Антонюк в мережі повідомила, що представники ТЦК затримали його 27 березня 2024 року в магазині на вулиці Тернопільській у Хмельницькому. За її словами, Андрію погрожували, через що у нього піднявся тиск.
"Його не випускали з приміщення та на прохання надати допомогу, відповіли, що під Авдіївкою допоможуть. Лікарі Хмельницької міської лікарні боролись самовіддано за його життя 2 доби, терміново у ніч з 27 на 28 березня зробили нейрохірургічну операцію. Але, ураження головного мозку виявились несумісними з життям", — розповіла жінка.
Водночас у Хмельницькому обласному ТЦК і СП заявили, що чоловік "перебував у розшуку та ухилявся від служби в ЗСУ.
"Під час здійснення заходів оповіщення громадянину була вручена повістка для уточнення військово-облікових даних та проходження ВЛК. Однак під час проходження ВЛК в громадянина було виявлено захворювання. Ураховуючи це, його направлено на до обстеження до медичного закладу. Погіршення стану здоров’я військовозобов’язаного та настання летального випадку відбулось вже в медичному закладі під час до обстеження", — повідомили у військкоматі.
Нагадаємо, що 26 квітня на Львівщині працівники ТЦК "мобілізували" волонтера, який віз авто військовим у Харків. Під приводом порушення комендантської години поліція оточила авто, забрала волонтера та передала його до ТЦК.
Раніше повідомлялося, що в Запоріжжі місцевий блогер задля лайків провокує людей у формі. Він навмисно іде з ними на конфлікт і знімає це на відео.