В планах окупантів визнання Україною неважливими всіх воєнних злочинів та руйнування, що здійснила армія РФ. Сам "корейський сценарій" неприйнятний не тільки для України, але навіть для Китаю, щоб не підсилювати Росію, зазначає аналітик.
Так званий "корейський сценарій", про який іноді люблять говорити різні політологи та "диванні геополітики", не є припустимим, а ні для України, а ні для РФ. Кремль абсолютно не зацікавлений в подібному плані. Може статись, що в такому випадку Україна стане тоді членом НАТО, що буде вважатись поразкою для Москви, а Україна, своєю чергою, не хоче віддавати агресору людей та території. Про це в інтерв'ю Фокусу розповів кандидат філософських наук та експерт Аналітичного центру "Об’єднана Україна" Валентин Гладких.
Він зазначає, що в планах Кремля щонайменше отримати юридичне закріплення "здобутих мечем" територій України. А ще Путіну потрібні гарантії зняття санкцій з РФ.
"В планах окупантів визнання Україною неважливим того, що вони тут наробили, — каже Гладких. — Україна, на їхню думку, має заплющити очі на воєнні злочини, пограбування, гвалтування, вбивства та руйнацію міст".
Звичайно, зазначає аналітик, цього не станеться, а сам "корейський сценарій", тобто розділ країни на дві частини, тут не зіграє, бо ніхто в такому не зацікавлений, навіть Захід та Китай, бо це посилить Росію. Але може скластися ситуація, коли сторони не зможуть покращити суттєво свої позиції на полі бою, як це було під час Першої світової.
"Треба пам'ятати, що за результатами Першої світової програла саме Німеччина, хоча на завершення війни навіть окупувала частину Франції, — зазначає Гладких. — Території вдалось звільнити не через бойові дії, а саме через капітуляцію Німеччини".
Саме тому, акцентує експерт, тим людям, які ставлять питання про деокупацію територій України треб знати, що це відбувається далеко не завжди саме силою зброї. Достатньо просто щоб ворог визнав те, що він програв війну і вийшов з неї заплативши всі преференції та понісши покарання.
Нагадаємо, 12 квітня Олександр Лукашенко заявив, що РФ може не підписати "мирний" договір з Україною після 20 травня 2024 року через те, що закінчиться термін президентської каденції Володимира Зеленського.
Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук наголосив, що Зеленський залишиться легітимним главою держави після 20 травня. Він пояснив, що стаття 108 Конституції України передбачає, що президент України виконує зобов'язання до того моменту, поки не вступить у повноваження наступний президент.