Зеленський у Литві звернувся до членів саміту Тримор’я з шістьма пропозиціями
Зеленський у Литві звернувся до членів саміту Тримор’я з шістьма пропозиціями

Зеленський у Литві звернувся до членів саміту Тримор’я з шістьма пропозиціями

Вдень у четвер, 11 квітня, президент України Володимир Зеленський прибув до Литви для участі в саміті Триморʼя та для перемовин із главами держав-партнерів.  Як повідомив лідер України на своїх сторінках в соцмережах, під час візиту заплановані важливі зустрічі та підписання нової двосторонньої безпекової угоди.

- Головне зараз – зробити все для зміцнення нашої ППО, забезпечення нагальних потреб Сил оборони України, а також консолідації міжнародної підтримки, щоб ми могли подолати російський терор.  Російське зло – це загроза не лише для України, а й для кожного народу, що межує з Росією, та всіх, хто цінує міжнародне право,  - зазначив Зеленський.

Він звернувся до учасників саміту Ініціативи Тримор’я та висловив шість пропозицій:

  1. Україна має бути учасницею Ініціативи Тримор’я;
  2. Необхідно посилити трактування співпраці в межах Триморʼя;
  3. Україна має одні з найпотужніших газових сховищ у регіоні та розгалужену мережу постачання газу. Співпрацюючи із сусідами ми можемо задовольнити потреби всіх країн Тримор’я;
  4. Транс'європейський коридор Via Carpathia має запрацював на сто відсотків, з’єднавши північну та південну Європу. Україна при цьому може відігравати роль одного з логістичних центрів;
  5. Україна може надати підтримку багатьом інфраструктурним проектам у сфері діджиталізації та посилити наші регіональні цифрові зв’язки;
  6. Ми пропонуємо участь у проекті відбудови України. Це буде найбільший економічний проект нашого покоління.

У відповідь президент республіки Польща Анджей Дуда заявив, що прийнято рішення створити новий вид партнерства Тримор’я і надати цей статус Україні».

- Усі ми підтримуємо надання Україні статусу кандидата до ЄС. Ми глибоко переконані, що цей статус Україна отримає, - додав він.

Ініціатива Тримор’я заснувана у 2016 році. Наразі вона об’єднує 12 держав - Австрію, Чехію, Словаччину, Польщу, Угорщину, Румунію, Болгарію, Латвію, Литву, Естонію, Словенію та Хорватію. Мета ініціативи - стимулювати економічний розвиток і партнерство країн-учасниць.

  • 11 квітня після нічної масованої атаки РФ Зеленський наголосив на тому, що «російські терористи знову цілили саме по об’єктах критичної інфраструктури». Президент додав, що подібні удари свідчать про те, наскільки критичною є потреба України в ППО. 
  • 10 квітня Зеленський, разом із вищим військовим керівництвом країни,  провів нараду щодо ракетної програми. Він наголосив, що «деталі не публічні, але наша «оборонка» має потрібні результати».
Теги за темою
Володимир Зеленський Литва
Джерело матеріала
loader