Хто отримає відстрочку від мобілізації, а кого виключать з обліку у разі ухвалення нового закону: перелік всіх категорій
Хто отримає відстрочку від мобілізації, а кого виключать з обліку у разі ухвалення нового закону: перелік всіх категорій

Хто отримає відстрочку від мобілізації, а кого виключать з обліку у разі ухвалення нового закону: перелік всіх категорій

Народні депутати України у середу, 10 квітня, мають намір схвалити законопроєкт про мобілізацію у другому читанні. В тексті документу є положення про відстрочку від мобілізації та виключення з військового обліку.

Деталі опублікував нардеп Олексій Гончаренко. Перелік осіб, які звільняються від призову на військову службу під час мобілізації згідно зі статтею 23, має наступний вигляд:

  • Особи, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і перебувають на спеціальному військовому обліку.
  • Особи, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін 6—12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії). Жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.
  • Жінки та чоловіки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, у разі смерті другого з батьків, позбавлення батьківських прав, визнання зниклим безвісти або безвісно відсутнім, оголошення померлим, а також у разі виховання дитини за рішенням суду або при внесенні запису про батька такої дитини в Книзі реєстрації народжень згідно з частиною першою статті 135 Сімейного кодексу України.
  • Жінки та чоловіки, які є опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями дитини з інвалідністю віком до 18 років.
  • Жінки та чоловіки, які є опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями дитини, яка страждає на важкі перинатальні ураження нервової системи, серйозні вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, серйозні психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала серйозну травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я відповідно до встановлених форм та процедур центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я, які не мають статусу інвалідності.
  • Жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи. Особи, що усиновили дитину (дітей), яка (які) до моменту усиновлення була (були) дитиною-сиротою (дітьми-сиротами) або дитиною (дітьми), позбавленою (позбавленими) батьківського піклування, віком до 18 років. Особи, зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд).
  • Опікун особи, визнаної судом недієздатною.
  • Особи, які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи.
  • Особи, які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю ІІІ групи, встановленою внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів, або за наявності у особи з інвалідністю ІІІ групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів.
  • Особи, які мають одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи, або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов'язаними та відповідно до закону зобов'язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами із інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов'язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи може лише одна особа з числа військовозобов'язаних за вибором такої особи з інвалідністю.
  • Жінки та чоловіки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби, визначених частиною шостою статті 2 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу".
  • Керівники міністерств та їх заступники, керівники державних органів, органів державного управління, народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, судді, судді Конституційного Суду України, члени Вищої ради правосуддя, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, керівник Служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, його заступник, дисциплінарні інспектори Вищої ради правосуддя.

Крім того, категорії громадян, які підлягають виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані та резервісти Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язані та резервісти розвідувальних органів України – у відповідному підрозділі розвідувальних органів України), включають:

  • Осіб, які померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими.
  • Громадян, що припинили громадянство України.
  • Осіб, які визнані непридатними до військової служби.
  • Громадян, які досягли граничного віку перебування в запасі.

У випадку виключення громадянина з військового обліку згідно з пунктами 3 та 4 цієї частини, його військово-обліковий документ залишається у нього. До цього документу заносяться дані про виключення із військового обліку.

Варто зазначити, що Комітет національної безпеки та оборони підготував остаточний варіант мобілізаційного законопроєкту до другого читання. З нього були виключені норми про демобілізацію і ротацію військових.Важливо, що законопроєкт може змінюватися, адже будь-які правки можуть відхилити під час розгляду у ВР. Фінальну версію майбутнього закону озвучать під час схвалення документа в другому читанні.

Як повідомляв OBOZ.UA, Верховна Рада України окремо розгляне положення щодо демобілізації та ротації військовослужбовців. Комітет з національної безпеки та оборони ухвалив відповідне рішення 13 голосами "за".

Нагадаємо, командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк закликав українців ставати до лав Збройних сил. Генерал-лейтенант наголосив, що відсидітися нікому не вдасться, адже на кону стоїть доля країни та нації.

Раніше повідомлялося, що згідно із законодавством за ухилення від мобілізації може настати як адміністративна, так і кримінальна відповідальність, яка передбачає позбавлення волі.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber.Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader