Швейцарські ЗМІ назвали вірогідні сценарії залучення французьких військ до України
Швейцарські ЗМІ назвали вірогідні сценарії залучення французьких військ до України

Швейцарські ЗМІ назвали вірогідні сценарії залучення французьких військ до України

Президент Франції Емманюель Макрон неодноразово заявляв та підтвердив, намір відправити французькі війська на підтримку України: чого чекати, якщо за сильними словами підуть дії.

Макрон посилає сигнал сили, маючи дві дивізії звичайних сухопутних військ. Проте його війська могли б значно посилити оборону України, пише швейцарське видання NZZ.

Як зауважує видання, ситуація справді некомфортна – в Україні та за її межами. Російська армія переходить у наступ майже по всьому фронту. Українська система ППО отримує надто мало постачань, тому ракетні атаки завдають шкоди критично важливій інфраструктурі. Підтримка із боку Заходу досі надходить повільно. Тоді як кремлівська пропаганда досягає своєї мети.

Після нападу Росії на Україну Франція продовжувала шукати діалог із Кремлем. За постачанням озброєння Париж досі відстає від Берліна. Проте зараз, коли навіть американську допомогу заблоковано, Макрон хоче відправити в Україну власну армію, залежно від того, як розвиватиметься ситуація.

Французькі Збройні сили складаються з трьох армій: Armée de l’Air et de l’Espace з винищувачами Rafale і Mirage, Національної морської піхоти, з авіаносцем "Шарль де Голль", який зараз курсує біля берегів Беніну, і, нарешті, "Armée de Terre". Франція також має власний арсенал ядерної зброї, Force de Frappe.

На відміну від німецького Бундесверу, французькі Збройні сили здатні вести війну навіть без партнера по НАТО. Однак масштаб обмежений. "Armée de Terre" зараз має під своїм командуванням дві дивізії звичайних сухопутних військ, кожна з яких складається приблизно з 20 000 армійців.

Тож видання надало чотири ймовірні сценарії залучення армії Франції в Україні та навколо неї:

Північніше Києва для запобігання вторгненню з Білорусі. Тоді підрозділи ЗСУ зможуть перекинути на фронт;
Резерви на Запорізькому фронті: перешкоджання прориву через Дніпро та підтримка ЗСУ;
Одеса: розміщення на північ від міста для убезпечення порту. З можливістю за потреби перекинути війська до Молдови;
Дислокація у Молдові: підтримка місцевої армії у разі російських провокацій.

Однак президент Макрон знає, що відкрите використання військ за межами НАТО пов’язане з ризиками. Крім погроз Москви застосувати ядерну зброю, можливі також удари по Франції з використанням винищувачів чи зброї дальньої дії. Одне з найуразливіших місць проходить через Угорщину у бік Альп. Так званий Тірольський коридор практично не захищений з повітря.

Водночас розміщення наземних військ збільшить ціну подальшої ескалації, навіть якщо Франція не матиме найміцнішої репутації військової держави. У виданні пояснюють, що у минулому Кремль завжди краще розумів прояв сили, аніж "обговорення та компроміси". Тому військове втручання Франції, ймовірно, стане останнім шансом Європи запобігти великій війні.

Джерело: Букви

Теги за темою
Еммануель Макрон
Джерело матеріала
loader
loader