Під час Ради Україна-НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виніс на розгляд питання про постачання до нашої країни систем ППО.
За результатами обговорення Німеччина ініціює аналіз всіх наявних у світі батарей Patriot та інших систем ППО, які можна передати в Україну.
— Німеччина як голова коаліції протиповітряної оборони ініціює негайний аналіз усіх наявних не лише у союзників, а й взагалі у світі, батарей Patriot та інших систем протиповітряного захисту, та що можна зробити, які комбінації збудувати, щоб ці батареї були доставлені в Україну, — заявив Кулеба.
Перед початком засідання Ради Україна-НАТО Кулеба наголошував, що його головним меседжем під час цієї зустрічі стануть комплекси Patriot.
Американські системи протиповітряної оборони Patriot за межами НАТО є на озброєнні: ОАЕ, Кувейту, Йорданії, Ізраїлю, Південної Кореї, Японії, Катару, Тайваню та Саудівської Аравії.
Де у світі системи Patriot є на озброєнні
Видання пише, що у самих Сполучених Штатах, звідки походять ці системи, є 60 комплексів Patriot.
У Європі серед країн НАТО найбільше батарей Patriot PAC-3 у Німеччини – десять. Щодо інших країн, то список виглядає так:
- Румунія – у стадії отримання до 7, наразі до 4 батарей Patriot PAC-3;
- Греція – 6 батарей Patriot PAC-2;
- Нідерланди: менше 3 батареї Patriot PAC-3;
- Швеція: у стадії отримання до 4, наразі до 2 батарей Patriot PAC-3;
- Іспанія – 3 батареї Patriot PAC-2;
- Польща – 2 батареї Patriot, плани до 12 PAC-3.
Щодо країн, які не входять до НАТО, якщо взяти Азію, то там систем Patriot найбільше у Японії (24 батарей). У Кореї – вісім, а також сім у Тайваня. Але всі три країни не в тому стані, аби роззброюватися, з огляду на виклики у регіоні.
Видання зауважує, що можна звернути увагу на Близький Схід, але там дані щодо кількості батарей різняться. У Кувейту 7-8 батарей (не виключено ще 6 у PAC-2); в ОАЕ – 6-9 батарей Patriot PAC-3, ще 2 батареї PAC-2; в Ізраїлю – 4 батареї Patriot PAC-2; у Саудівської Аравії найбільше – 18-25 батарей (разом PAC-2 та PAC-3).