Деякі Telegram-канали в Україні уже заблоковані – деталі від СБУ
Деякі Telegram-канали в Україні уже заблоковані – деталі від СБУ

Деякі Telegram-канали в Україні уже заблоковані – деталі від СБУ

СБУ разом з Мінцифри і ЦПД постійно аналізують медіапростір, виокремлюють небезпечні джерела інформації як у Telegram, так і на інших ресурсах.

Деякі Telegram-канали в Україні уже заблоковані, ще деякі можуть бути заблоковані незабаром.

Про це начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк розповів у інтерв’ю виданню "Укрінформ".

Він прокоментував заяву представника компанії Telegram Ремі Вонга про отримання від української влади переліку "потенційно проблемних" каналів та їхнього аналізу. Вітюк повідомив, чим закінчилася ця історія.

"У нас із ними постійно йдуть перемовини, я б не хотів розкривати деталі, але певні зрушення у цьому напрямку є. Деякі Telegram-канали в Україні уже заблоковані, якісь можуть бути заблоковані незабаром", – розповів начальник Департаменту кібербезпеки СБУ.

Він зазначив, що Служба безпеки разом з Міністерством цифрової трансформації і Центром протидії дезінформації постійно аналізують медіапростір, виокремлюють небезпечні джерела інформації як у Telegram, так і на інших ресурсах.

Читайте провідні новини дня:

  • РФ масовано атакувала Харків кількома хвилями "Шахедів": що відомо про загиблих і руйнування
  • Наступ Путіна на Харків: за яких умов це можливо і де взяти "Залізний купол" для захисту
  • Астролог назвав конкретний місяць закінчення війни в Україні: чого чекати на фронті

"Ми регулярно зв’язуємося з усіма платформами стосовно блокування або видалення небезпечного контенту. На жаль, є проблема. Жодна з них – ні Telegram, ні Facebook або Meta, ні Google офіційно не представлені в Україні, не мають юридичної особи. Вони не зобов’язані виконувати наші запити, вимоги, навіть рішення суду їх не стосуються, тому що юридично вони не перебувають на нашій території", – пояснив Вітюк.

Водночас він поінформував, що триває робота над вирішенням цього питання. Так, СБУ подала відповідну ініціативу, щоб усі міжнародні платформи протягом визначеного законом часу відкрили в Україні свої офіційні представництва, а в перспективі також перенесли інфраструктуру, яка обслуговує саме територію держави. В такому разі міжнародні платформи будуть зобовʼязані виконувати рішення українського суду.

Водночас Юрчишин заявляв про необхідність регуляції Telegram, а не про його блокування. Тобто держава хоче, аби компанія створила своє представництво на території України. В такому разі "ніхто не буде вимагати закриття, якщо не матиме доказів, що через ботів розганяється в нас російська пропаганда".

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Кому заважає Telegram і хто хоче його прикрити в Україні?! Всі гарячі подробиці!

  • Росія масово скуповує українські телеграм-канали для реалізації "Майдану-3" — ГУР
  • Чи загрожує Telegram національній безпеці: Буданов дав відповідь
  • Атака на "Київстар": в СБУ розповіли важливі подробиці зламу і хто насправді за ним стоїть
Джерело матеріала
loader
loader