Єврокомісія офіційно пропонує підвищити тарифи на імпорт до ЄС зернових, олійних культур та продуктів їх переробки з Росії та Білорусі. Свої пропозиції вона спрямувала на схвалення до Ради ЄС.
– Хоча ці тарифи є достатньо високими, щоб на практиці придушити такий імпорт до ЄС, вони не вплинуть на експорт до третіх країн, – мовиться в на сайті ЄК.
Мета підвищення тарифів ЄС на зернові з РФ:
- Запобігти дестабілізації ринку Євросоюзу через будь-яке майбутнє значне перенаправлення російської зернової продукції на європейський ринок.
- Протидія російському експорту незаконно привласненого зерна, виробленого на території України.
- Недопущення використання Росією доходів від експорту до ЄС для фінансування агресивної війни проти України.
Підвищення тарифів на зернові стосуватиметься і Білорусі, зважаючи на її тісні зв’язки з Росією. Таким чином ЄС не дозволить РФ використовувати Білорусь для обходу нових тарифів і спрямовувати свої товари на європейський ринок.
Водночас в ЄК наголошують, що їхня пропозиція не зачіпає транзит зернових, олійних культур та продуктів їх переробки з Росії та Білорусі до третіх країн.
Розмір тарифів на імпорт зернових з РФ та Білорусі
Згідно із запропонованим регламентом, тарифи на російський та білоруський експорт зернових до ЄС “зростуть до €95 євро за тонну, або до адвалорного мита у розмірі 50%, залежно від товару”.
Наразі тарифи на імпорт зернових на рівні 0%-6%. Тобто підвищення становитиме від 45% до 50%.
– Крім того, Росія і Білорусь більше не матимуть доступу до жодної з квот ЄС на зерно, передбачених СОТ, які надають більш вигідний тарифний режим для деяких продуктів, – кажуть в ЄК.