Що чекає Росію після переобрання Путіна: Politico назвало 5 сценаріїв
Що чекає Росію після переобрання Путіна: Politico назвало 5 сценаріїв

Що чекає Росію після переобрання Путіна: Politico назвало 5 сценаріїв

Кожен сценарій може стати реальність, але з різною ймовірністю

Після виборів президента Росії, у яких очікувано переможе російський диктатор Володимир Путін, країна-терористка матиме декілька варіантів розвитку її подальшої історії. Іноземне видання Politico спрогнозувало пʼять сценаріїв у випадку нової каденції володаря Кремля, яка триватиме щонайменше до 2030 року.

Про це йдеться у публікації Politico. Зазначається, що напевно невідомо, що чекатиме Росію після виборів, але певні сценарії все ж таки більш ймовірні.

Очевидно, що війна в Україні зробила внутрішню ситуацію в Росії більш нестабільною, ніж це було протягом десятиліть, і будь-який можливий майбутній сценарій вже не є більш реальним.

Перший сценарій

У ньому зазначається, що перший сценарій базується на процвітаючій демократії в Росії і має ймовірність стати реальністю від 5 до 10 відсотків. Як показали антикомуністичні та антиколоніальні революції у Східній Європі в 1989 році, тоталітарні режими статичні, як сипучі піски, і швидко руйнуються перед обличчям демократичних рухів.

Згубне рішення Путіна в Україні вже мало непередбачувані наслідки і лише посилить подальше невдоволення та інтерес до потенційних альтернатив, включаючи пряму демократію.

Другий сценарій

У ньому йдеться про те, що Росія може розпастись, але його ймовірність 10-15%. У розпал спустошливої війни, в якій сотні тисяч солдатів загинули в безглуздій боротьбі, росіяни масово протестують і намагаються повалити старіючий режим, який чіпляється за владу, пояснює Politico.

"Давно поховані розбіжності і розчарування прокочуються по всій країні, і нація, нібито об'єднана під твердою рукою Москви, раптом розколюється за етнонаціоналістичними ознаками. Хаос охоплює країну, яка занурюється в суміш анархії, територіальної фрагментації та насильства, що не залишає жодного регіону, жодної сім'ї недоторканою", – пише видання.

Третій сценарій

Те, що третій сценарій стане реальністю, ймовірно на 15-20%, та він ґрунтується на ідеї активізації російських націоналістів.

Ще рік тому ідея про те, що повстанське ополчення на чолі з запеклим націоналістом може увійти до Москви і змусити російських чиновників тікати, здавалася фантастичною.

А в червні минулого року керівник ополчення Євген Пригожин зробив саме це. ПВК "Вагнера" Пригожина так і не дійшла до Москви, але не тому, що не намагалася, а навпаки, дорога була широко відкрита. Якщо Пригожин чогось і досяг, так це того, що змусив Путіна виглядати королем без одягу.

З цих причин цей сценарій видається одним з найбільш ймовірних для постпутінської Росії. Полум'я націоналізму, розпалене Путіним, навряд чи вдасться загасити найближчим часом.

Четвертий сценарій

Четвертий сценарій після переобрання Путіна — це те, що Politico називає "технократичним перезавантаженням". Ймовірність цього сценарію оцінюється у 20-25%.

Видання зазначає, що з моменту невдалого вторгнення Москви в Україну минуло два роки, а наслідки для Росії вже зрозумілі.

Хай то буде падіння економіки або сплеск смертності, ці витрати будуть продовжувати накопичуватися. Ось чому сценарій, за яким помічники Кремля зустрінуться з Путіним, подякують йому за досягнення і побажають всього найкращого на пенсії — іншими словами, повторення відставки Микити Хрущова в 1964 році — з часом стає все більш і більш вірогідним.

На думку журналу, до 2030 року в Росії, швидше за все, встановиться новий режим.

Пʼятий сценарій

Найбільш ймовірним сценарієм розвитку подій у Росії після переобранняросійського диктатора на посаду президента журнал назвав "Хай живе Путін" з ймовірністю 45-50%.

"Зі смертю Навального демократична опозиція перебуває в руїнах. Російська економіка, попри шквал західних санкцій, навряд чи зазнала краху, навіть якщо вона стала млявою. Хоча Путін не підкорив Київ, найгірше в українській війні ще може бути позаду, особливо з огляду на стриманість США щодо озброєння України. І порівняно з американськими президентами, у свої 71 рік Путін все ще має відносну молодість на своєму боці", – пише видання.

Теги за темою
Росія Володимир Путін
Джерело матеріала
loader