Доходи РФ від експорту нафти знизилися після посилення контролю за дотриманням західних санкцій — МЕА
Доходи РФ від експорту нафти знизилися після посилення контролю за дотриманням західних санкцій — МЕА

Доходи РФ від експорту нафти знизилися після посилення контролю за дотриманням західних санкцій — МЕА

Доходи РФ від експорту нафти знизилися після посилення контролю за дотриманням західних санкцій — МЕА

Деякі покупці почали частіше уникати російської нафти.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), доходи Росії від експорту нафти знизилися в лютому, оскільки посилення контролю за дотриманням західних санкцій проти Кремля зменшило “апетит” деяких покупців до російських барелів, повідомляє Bloomberg.

Трійка найбільших світових нафтовиробників заробила минулого місяця $15,69 млрд на експорті нафти і нафтопродуктів, що на 0,95% менше, ніж у січні, йдеться у щомісячному звіті Міжнародного енергетичного агентства, опублікованому в четвер, 14 березня.

У той час як експорт нафтопродуктів із Росії в лютому не змінився, поставки сирої нафти впали до 4,75 млн барелів на день, порівняно з піком у грудні у 5 млн барелів на день, повідомляє МЕА.

Зниження потоків російської нафти за кордон відбулося в основному за рахунок Індії, яка скоротила закупівлі нафти РФ на 420 тисяч барелів на добу в лютому порівняно з попереднім місяцем.

"Вплив зниження обсягів експорту сирої нафти був лише частково компенсований вищими експортними цінами на нафтопродукти", - зазначає МЕА.

Росія є найбільшим постачальником нафти до Індії, оскільки Нью-Делі користується нижчими цінами на російські барелі, які підпадають під заборону на імпорт у західних країнах. Однак в останні місяці США та їхні союзники посилили моніторинг глобального дотримання своїх енергетичних санкцій проти Кремля, і тепер нафтопереробні заводи в Індії прагнуть купувати більше нафти в інших виробників, таких як Саудівська Аравія.

Обережність Індії призвела до того, що біля берегів Сінгапуру і Південної Кореї накопичилися танкери, завантажені російською нафтою сорту Sokol, яка йде на експорт. На піку затримки обсяги нафти сягали 18 мільйонів барелів, і відставання почало вирівнюватися лише нещодавно, коли китайські нафтопереробні заводи придбали деякі вантажі Sokol.

За даними МЕА, в лютому поставки російської нафти до Китаю зросли до 2,2 млн барелів на добу, що відповідає нещодавньому піку в листопаді минулого року. Зафіксоване місячне зростання склало лише сто тисяч барелів на день, зазначає агентство, вказуючи, що фактичні обсяги поставок можуть бути вищими, оскільки близько 350 тисяч барелів щоденних експортних потоків ще не мають фіксованого пункту призначення і можуть прямувати до китайських покупців.

Раніше повідомлялося, що Росія навчилася вправно обходити обмеження ціни на нафту, зокрема, за допомогою тіньового флоту, що змусило G7 та союзників шукати шляхи посилення контролю. Про те, як працює тіньовий експорт російської нафти — у статті Артема Куюна та Івана МарченковаХто допомагає Росії обходити нафтові санкції, в тому числі і за рахунок України?”.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader