"Розгорнув масштабну антиросійську агітацію": суд РФ визнав Коломойського екстремістом
"Розгорнув масштабну антиросійську агітацію": суд РФ визнав Коломойського екстремістом

"Розгорнув масштабну антиросійську агітацію": суд РФ визнав Коломойського екстремістом

За заявою слідства, Коломойський за допомогою підконтрольних ЗМІ "розгорнув масштабну антиросійську агітацію", "взяв на повне забезпечення" підрозділи "Азова" та кілька батальйонів, а також "заохочував убивства та викрадення" представників самопроголошених ЛНР та ДНР.

Кошехабльський районний суд Адигеї (РФ) заборонив діяльність об'єднання, до якого має відношення український бізнесмен Ігор Коломойський і ухвалив рішення про конфіскацію активів. Самого бізнесмена визнано екстремістом.

Про це повідомили у пресслужбі судів республіки, про що йдеться в Telegram.

Там сказано, що членами об'єднання суд визнав Коломойського, колишнього власника збанкрутілого "Смоленського банку" Павла Шитова і зареєстровану у Великій Британії компанію JKX Oil & Gas Limited. Діяльність групи визнали "екстремістською".

У позові російської прокуратури зазначено, що об'єднання активізувалося у 2014 році після "антиконституційного перевороту у Києві".

Шитова нібито призначили "відповідальним за криптоактиви" українського бізнесмена. Прокуратура вважала "бізнес-складовою спільноти" компанію JKX Oil & Gas Limited.

Конфіскація активів

У результаті російський суд ухвалив конфіскувати їхні активи в Росії, зокрема підприємство паливно-енергетичного комплексу "Південгазенерджі", яке займається видобутком газу на Кошехабльському газоконденсатному родовищі. Вказано, що основний власник компанії – зареєстрована в Нідерландах Adygea Gas BV та лондонська Page Gas Ltd, що перебувають у власності JKX Oil. Adygea Gas BV також володіла компанією "Кейтерінг-Південь".

Слідство оцінило частку відповідачів у цих компаніях у 5,1 млрд рублів.

Також конфісковано нерухомість, якою володіли резиденти JFX Oil та інші відповідачі.

Тепер РФ належать 6 приміщень у бізнес-центрі в 3-му Самопливному провулку в Москві та будинок у Звонарському провулку.

Під контроль держави відійшли 494 земельні ділянки сільгосппризначення площею 5573 гектарів у Московській, Володимирській, Калінінградській та Смоленській областях, вартість яких оцінюється у понад шість мільярдів рублів.

Нагадаємо, 27 лютого Шевченківський районний суд столиці України зменшив розмір застави Ігорю Коломойському до 2,4 млрд гривень. Втім, залишив його під вартою ще на два місяці.

Джерело матеріала
loader