Польща не зможе зібрати 30 тонн української кукурудзи, яку зловмисники висипали з товарного поїзда в ніч із 24 на 25 лютого біля залізничної станції Котомеже, а тому її буде утилізовано. Всього ж було висипано від 160 до 180 тонн, з яких 30 тонн залишилося землі.
Про це повідомив представник охоронної компанії, що забезпечує транспортну безпеку, Павло Билевський, повідомляє pap.pl. Він зазначив: під час нападу на потяг було розкрито 8 з його 40 вагонів.
"Митні троси товщиною 8 мм були перерізані. Таким чином було відчинено подвійні бічні двері вагонів", – розповів Билевський, пояснивши, що при відкритті дверей половина товару висипається з вагона.
Водночас наголошується: за фактом нападу на потяг порушено кримінальну справу за ст. 288 Кримінального кодексу Республіки Польща – знищення майна.
Кукурудза призначалася для африканського Марокко
При цьому Билевский зазначив: висипана кукурудза не призначалась для реалізації в Польщі. Вона:
- прямувала в порт Гданська;
- звідти мала йти до Марокко.
Українську кукурудзу утилізують
Загалом, розповів він, було висипано від 160 до 180 тонн. З яких 30 тонн залишилося на землі.
Цю кукурудзу планується спочатку зібрати та зважити на митниці. Після чого:
- або утилізувати;
- або відправити виробництво біодизеля.
Протестувальників не можуть контролювати
Раніше ж, пояснюючи один із попередніх актів нападу поляків на транспорт з українським зерном, співорганізатор протесту на кордоні Роман Кондрув сказав, що причиною всього є емоції фермерів. Яких, зізнався він, організатори протесту не можуть контролювати.
"Це реакція на наплив зерна з України. Немає впливу на людей, вони не можуть витримати та висипають", – сказав він.
При цьому Кондрув наголосив, що у нестриманості поляків винна місцева влада та Україна. Нібито через яку фермери стають банкрутами.
"Люди у розпачі і не можуть стриматися. Ніхто цього не контролює: ні польська влада, ні українська. Ми банкрути, тому що всі звозять з України неконтрольовано", – заявив він.
Втім, слова Кондрува опосередковано спростовує міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський. Він зазначає: у 2023 році країна експортувала в Україну агропродукції на 1,033 млрд євро – тоді як імпортувала на 1,69 млрд євро. "Отже, виникає дефіцит у розмірі 656 млн євро", – зазначив він.
Інакше кажучи, різниця між експортом-імпортом агропродукції із Польщі в Україну невелика. А тому заяви про зубожіння поляків через Україну є до певної міри перебільшенням.
Як повідомляв OBOZ.UA, за словами ж віце-президента Асоціації міжнародних автоперевізників (АсМАП) Володимира Баліна, польські перевізники переживають за той період, коли Україна вступить до Європейського союзу та зможе здійснювати міжнародні перевезення без обмеження. А тому вже зараз роблять усе, щоб її перевізники стали менш конкурентоспроможними.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!