Костенко зареєстрував у Раді законопроєкт про мотивацію до військової служби: що він передбачає
Костенко зареєстрував у Раді законопроєкт про мотивацію до військової служби: що він передбачає

Костенко зареєстрував у Раді законопроєкт про мотивацію до військової служби: що він передбачає

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №11012 про мотивацію до військової служби. Він передбачає фінансові винагороди, соціальні гарантії, додатковий контроль за підготовкою, підвищення престижу військової служби. А також має створити основу для початку трансформації нашого війська "армії мобілізованих" до "професійної армії" під час війни.

Про це повідомив автор документу, народний депутат "Голосу", секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

"Я відкриваю дискусію! В зареєстрованому законопроєкті щодо мотивації військової служби прописано стимули для людей, які вже служать та беруть участь у бойових діях, для тих, хто буде залишатись в армії, для тих, хто зараз має можливість піти, але залишається, і для тих, хто підпише контракти під час дії воєнного стану. Тому що для ефективної асиметричної війни потрібні професіонали, одних мобілізованих недостатньо. І в цьому напрямку має реалізовуватися державна політика", – пояснює народний депутат.

Серед основних положень законопроєкту є:

  • Підвищити рівень мотивації населення вступати до лав сил оборони для проходження військової служби.
  • Встановити виплати військовослужбовцям та командирам за знищення та захоплення ворожої техніки.
  • Військовослужбовці, які під час дії воєнного стану проходять військову службу не менше 12 місяців, із яких мінімум 6 місяців беруть участь у бойових діях, отримують посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавку за вислугу років із коефіцієнтом 1,5. Для тих, хто відслужив не менше 24 місяців, не менше 12 з яких беручи участь в бойових діях – відповідний коефіцієнт дорівнює 2.
  • Для тих, хто після 24.02.2022 уклав чи продовжив контракт про проходження служби на строк не менше 3 років або до закінчення воєнного стану, – одноразова грошова допомога:
  • Для тих, хто має право звільнитися зі служби за сімейними обставинами чи станом здоровʼя, але виявив бажання продовжити служити, – щомісячна додаткова винагорода 10 000 грн.
  • Право на кредит на відкриття бізнесу зі ставкою до 5% матимуть усі, хто служив не менше 36 місяців (із них – мінімум 12 бойових) чи не дослужив ці строки у звʼязку з пораненням, а також звільнені з полону.
  • Право на іпотеку на житло під 3% терміном до 20 років матимуть усі, хто служив не менше 36 місяців (із них – мінімум 24 бойових), поранені, що продовжують службу, але мають право на звільнення, звільнені з полону, а також ті, хто не зміг продовжити військову службу через поранення.
  • Законопроєкт вносить додатковий перелік підстав для демобілізації у зв’язку з закінченням строку служби, якщо військовий не висловлює бажання продовжувати військову службу.
  • Законопроєкт передбачає право на пільгове розмитнення автомобілів для тих, хто проходив військову службу після 24.02.2022. Це право буде запроваджено окремими законопроєктами про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України.
  • За державні кошти встановлюється пожиттєве страхування життя та здоровʼя в приватних установах для військових, що відслужили не менше 36 місяців (із них – мінімум 12 бойових), а також для звільнених із полону. Дія страхування поширюється і на їхні сімʼї.
  • Встановлюються мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю внаслідок проведення АТО на Сході України, ООС на Сході України, збройної агресії проти України.
  • Усі призовники, які раніше не проходили військової служби, мають пройти обовʼязковий курс базової загальновійськової підготовки. Він триватиме не менше трьох місяців і включатиме.

Закон встановить механізми контролю за проходженням призовниками навчання.

За неякісну підготовку захисників буде додаткова відповідальність для інструкторів та керівників навчальних центрів.

Після курсу – обовʼязковий іспит і направлення у військову частину. У разі невдалого результату – додаткове навчання до одного місяця.

"Українців не можна щось змусити. Це факт. Але українців можна і потрібно мотивувати. Тому потрібно міняти підходи і балансувати системою примусу, яка існує зараз і яку хочуть посилити та системою заохочень і мотивації захисників", – резюмує представник "Голосу".

Джерело матеріала
loader