У законопроєкті про мобілізацію немає чогось неважливого. Усі норми пов’язані – Павлюк
У законопроєкті про мобілізацію немає чогось неважливого. Усі норми пов’язані – Павлюк

У законопроєкті про мобілізацію немає чогось неважливого. Усі норми пов’язані – Павлюк

Оновлений  цілком відповідає вимогам часу та очікуванням Міноборони від ефективного механізму долучення громадян до ЗСУ.

Про це заявив начальник управління преси та інформації Міноборони України Іларіон Павлюк в ефірі телемарафону Єдині новини.

– Дискусія з приводу тих змін, які потрібні у механізмі залучення людей до війська, триває давно. І мені не дуже хотілося б повертати акцент на якість розбіжності… Зараз законопроєкт такий, який, на нашу думку, цілком відповідає вимогам часу, тому, чого ми хочемо від ефективного механізму долучення громадян до ЗСУ, – наголосив він.

Зараз дивляться

На його думку, дискусії довкола документу можуть розпалити нові кола обговорень, що лише затягуватиме ухвалення вдосконаленого механізму, який конче потрібен вже зараз.

Які положення документу принципові для Міноборони

– Для нас є принциповим якомога швидше оновити механізм мобілізації. Якщо ділити на принципове чи непринципове, це б означало, що у законопроєкті з самого початку є якісь непотрібні речі, тому це взагалі некоректно, – пояснив Павлюк у коментарі ведучій Вікна-новин Яні Брензей.

За його словами, багато норм законопроєкту про мобілізацію пов’язані між собою.

– Якщо брати одну з найобговорюваніших норм – про 36 місяців, після яких людина може звільнитися із ЗСУ – треба розуміти, що для її забезпечення потрібно задіяння інших норм, щоб забезпечити ротацію військ, при цьому посилити їх, а не послабити. Ми маємо вдосконалити сам процес набору до війська, не кажучи вже про те, що багато норм, які цей процес роблять і зручнішим, і прозорішим, – додав він.

Терміни винесення закону на голосування

У Міноборони розраховують, що це станеться якнайшвидше.

– Найкраще було б для країни, якби цей механізм мобілізацію було вже вдосконалено. Зараз вже лютий, і відповідно ми розраховуємо на його якнашвидше ухвлення у парламенті, і згодом підписання президентом, – сказав Павлюк.

Водночас зауважив, що питання наразі в тому, коли цей новий механізм може запрацювати, оскільки чинне законодавство створене до повномасштабного вторгнення, а реалії війни вимагають певних змін.

Чи є консенсус у владі щодо кількості мобілізованих

– Законопроєкт це питання не регулює, але у ньому прописаний механізм, який дозволить доєднати до війська саме стільки людей, скільки потрібно. Він не створений під якусь певну цифру. Конкретну цифру диктуватимуть реалії бойових дій, спроможність цього мобілізаційного механізму та здатність держави забезпечити військо, – пояснив начальник управління преси та інформації Міноборони.

Готовність інфраструктура до реалізації законопроєкту

За словами Павлюка, все запрацює, але не миттєво, оскільки ще багато механізмів треба створювати.

– До того ж окремі положення вимагають ще нормативної бази. Це нормально. Інша справа, що в умовах війни ми прагнемо, щоб усе це якнайшвидше запрацювало. Роботи ще багато, – підсумував він.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader