/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F67%2F0adc23ecb2458030d28c3ba3381b8e10.jpg)
Родичі заручників ХАМАС зірвали засідання парламенту Ізраїлю: що відбувається
В Ізраїлі у понеділок, 22 січня, група родичів заручників, захоплених терористами ХАМАС у Газі, увірвалася на засідання парламентського комітету в Єрусалимі. Вони вимагали від законодавців зробити більше для звільнення їхніх близьких.
Про це пише Reuters. Видання зазначає, що такі дії сигналізують про зростаючу внутрішню незгоду громадян Ізраїлю на четвертому місяці війни.
Учасники акції тримали в руках фото заручників та таблички з написом: "Ви не сидітимете тут, поки вони там помруть". Мітингувальники голосно скандували: "Звільніть їх зараз, зараз, зараз!".
Одна з жінок, тримаючи в руках фотографії трьох членів родини, які опинились серед заручників, зі сльозами на очах вигукувала: "Я хочу повернути хоча б одного з них живим!"
Зусилля США, Катару та Єгипту з посередництва у черговому звільненні заручників, далекі від того, щоб узгодити прагнення Ізраїлю знищити ХАМАС і вимогу ХАМАСу, щоб Ізраїль вийшов з Гази та звільнив зі своїх в'язниць усіх палестинців, включаючи високопоставлених бойовиків.
Доля заручників, 27 із яких, за словами Ізраїлю, загинули в секторі Газа, від початку воєнних дій хвилювала всю країну. Але родичі побоюються, що втома від війни може зменшити цю увагу. Сьогодні демонстрації, які спочатку пропагували національну єдність, почали ставати агресивнішими.
Родичі заручників та їхні однодумці також почали розбивати табори біля прибережного будинку прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху, а також біля будівлі Кнесету.
"Ми не залишимо його, доки не повернуться всі заручники", – кажуть вони.
Регулярні мітинги у вихідні з вимогою звільнення заручників останніми тижнями підкріплювалися демонстраціями, які закликають до виборів, що можуть скинути чинний уряд.
Антиурядові протести, які вразили країну у 2023 році, припинилися після нападу ХАМАСу 7 жовтня. Ізраїльтяни відкинули політичні розбіжності та згуртувалися навколо підтримки армії.
Але на тлі руйнівної війни, що триває четвертий місяць, заклики до зміни керівництва стають дедалі сильнішими.
У суботу, 20 січня, тисячі людей протестували в Тель-Авіві, Хайфі та Єрусалимі, закликаючи до виборів. У Тель-Авіві дехто ненадовго заблокував шосе.
У понеділок протестувальники увірвалися до Кнесету під час засідання фінансового комітету. Парламентська охорона, яка за інших обставин швидко б справилась з мітингувальниками, зараз лише намагалась заблокувати учасників акції, але потім залишилися осторонь подій.
Голова комісії Моше Гафні, очільник ультраортодоксальної єврейської партії в коаліції Нетаньяху, намагався заспокоїти протестувальника.
"Викуп полонених є найважливішою заповіддю в юдаїзмі, особливо в цьому випадку, коли є термінова потреба зберегти життя. Але вихід із коаліції нічого не дасть", — сказав він.
Видання зазначає, що родичі заручників увірвались до парламенту після того, як Нетаньяху сказав їм, що ХАМАС не зробив жодної серйозної пропозиції щодо звільнення їхніх близьких після того, як він відхилив умови, висунуті терористами щодо припинення війни, які включають повний вихід Ізраїлю та залишення ХАМАС при владі в Газі.
Біля будинку Нетаньяху в Єрусалимі на вулиці під назвою Азза, що на івриті означає "Газа" Форум сімей заручників і зниклих безвісти влаштував мітинг із закликом до просування угоди про обмін.
"Якщо прем'єр-міністр вирішить принести в жертву заручників, він повинен чесно поділитися своєю позицією з ізраїльською громадськістю", – йдеться в заяві мітингарів.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!
