ШІ може стати останнім винаходом людства: колишній бос OpenAI попередив про неминуче
ШІ може стати останнім винаходом людства: колишній бос OpenAI попередив про неминуче

ШІ може стати останнім винаходом людства: колишній бос OpenAI попередив про неминуче

Штучний інтелект може стати останньою технологією, яка була винайдена людьми. Попри те, що в короткостроковій перспективі співіснування людей та ШІ матиме не найкращі наслідки, згодом ця технологія змінить життя усіх на краще.

Таку думку висловив колишній керівник OpenAI (компанія-розробник ChatGPT) Зак Касс,який називає себе футуролога штучного інтелекту. Він вважає, що ШІ стане для людства справжні дарунком згори.

Касс восени минулого року залишив OpenAI, аби просувати революцію ШІ та виконувати роль когось на кшталт самопроголошеного піар-агента технології. Він висловлює переконання, що в кінцевому результаті ШІ стане порятунком для світу.

"ШІ – це не приреченість і морок, майбутнє не є похмурим і постапокаліптичним, а світлим і сповненим більше радості і менше страждань", – переконаний Касс.

Разом із тим він визнає, що в короткостроковій перспективі технологія може призвести до цілої низки "дійсно незручних для людей" наслідків, але зрештою це принесе більше користі.

Касс прогнозує, що ШІ дозволить людям у розвинених країнах працювати "набагато менше", а тим, хто проживає в бідніших країнах, на його думку, ШІ відкриє доступ до нових можливостей.

"Кожна дитина матиме вчителя зі штучним інтелектом", – прогнозує дослідник.

За його словами, також кожна людина матиме власного ШІ-лікаря, який "допоможе поставити діагноз і, принаймні, перенаправити пацієнта до спеціаліста". В цьому контексті він згадав, що у січні 2024 року стало відомо, що завдяки ШІ було відкрито перший за 60 років новий антибіотик.

Він також розповів, що серед діячів індустрії ШІ існує консенсус, відповідно до якого, незалежно від того, чи є їхні погляди позитивними чи негативними, "всі вони визнають неймовірний потенціал цієї технології".

"Я не зустрічав жодного інсайдера в галузі, який би не визнавав той факт, що це може бути останньою технологією, яку коли-небудь винайдуть люди" – заявив Касс.

За його словами, після того, як ШІ досягне певного рівня розвитку, він "просто рухатиме нас з винятковою швидкістю, і ми житимемо все більш повноцінним, радісним життям з меншими стражданнями, і … досліджуватимемо інші світи і галактики".

Він визнає, що для багатьох експертів в галузі ШІ його прогнози звучить наївно, оскільки багато з них мають більш негативне бачення впливу розвитку ШІ на людство.

"Я думаю, що є люди, які скажуть, що ризик настільки великий, що навіть переваги цього не варті. Я з цим категорично не згоден. Я просто не бачу жодних доказів того, що ШІ захоче вбити нас усіх", – наголосив Касс.

Попри це, він визнав, що ШІ може створити й серйозні, хоч і не екзистенційні проблеми для людства.

Зокрема, на покоління чи навіть декілька поколінь може зупинитися інтелектуальний розвиток, оскільки всі складні проблеми вирішуватиме саме ШІ. Але зрештою людство вирішить цю проблему.

Також існує ризик того, що певна група людей зіткнеться із кризою ідентичності, оскільки ШІ зможе виконувати їхню роботу. Але, за словами Касса, мова не про те, що люди залишаться без засобів для проживання, а про те, що вони не знатимуть, чому тепер присвятити своє життя.

Окрім того, людству доведеться добряче попрацювати над тим, аби бути переконаним, що ШІ працює в інтересах і на благо всього людства.

Раніше OBOZ.UA розповідав про те, що вчені підрахували вірогідність того, що ШІ винищить людство.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA у Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader