Міністерство юстиції України заявило, що оскаржить у суді поверненню на посаду колишньої чиновниці, яка, за даними Служби безпеки України добровільно отримала російське громадянство.
«Шлях до поновлення на посаді колишнього керівника одного з Управлінь Міністерства юстиції у Київській області відкрив Верховний Суд», - зазначили у міністерстві.
Минулого тижня колегія суддів Касаційного адміністративного суду Верховного суду у складі судді-доповідача Андрія Жука, суддів Наталії Мартинюк та Жанни Мельник-Томенко скасувала Постанову Шостого апеляційного адміністративного суду про законність звільнення громадянки Росії з посади державної служби у 2021 році.
Тоді ж, у липні 2021 року Марина Прилуцька звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства юстиції України з вимогою визнати незаконним її звільнення з посади у зв`язку із встановлення факту наявності у державного службовця громадянства іноземної держави.
У травні 2022 року Окружний адміністративний суд Києва відмови Прилуцькій у поновленні.
Суд першої інстанції, з висновками якого погодився згодом суд апеляційної інстанції, постановив правомірність дій Мінюсту та визнав, що надані СБУ матеріали свідчать про набуття чиновницею громадянства РФ у 2014 році.
До того ж встановлено, що Прилуцька під час перебування в АР Крим, де вона і отримала паспорт, мала контакти зі співробітниками ФСБ РФ.
При цьому СБУ надала докази, які свідчили про добровільне набуття російського громадянства, а також згодом отримала російський податковий номер.
Суд апеляційної інстанції у своєму рішенні також зазначив, що СБУ неодноразово пробував опитати Прилуцьку з використанням поліграфу, якого остання уникала.
Натомість Касаційний адміністративний суд ВС дійшов висновку, що фотокопії паспорту РФ, наданої СБУ, та податкового номеру – недостатньо, для підтвердження російського громадянства.
Так, на думку суддів ВС, принцип офіційного з`ясування всіх обставин справи зобов`язує суди вживати заходи для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі шляхом виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
У сою чергу в Мінюсті підкреслили, що в матеріалах справи наявні документи, надані Служба безпеки України, які свідчать про добровільне набуття колишнім державним службовцем Міністерства юстиції громадянства країни-агресора.
Рішенням ВС справа направлена на новий розгляд до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Нагадаємо, минулого тижня Київський окружний адміністративний суд постановив поновити скандального Богдана Львова, у якого знайшли російський паспорт, у штаті Верховного Суду.
Верховний Суд України заявив, що не погоджується з рішенням КОАС тапланує подати апеляцію.