На Північ, чи на Південь? Куди повертати антену роутера, щоб збільшити потужність інтернету
На Північ, чи на Південь? Куди повертати антену роутера, щоб збільшити потужність інтернету

На Північ, чи на Південь? Куди повертати антену роутера, щоб збільшити потужність інтернету

Практично всі українці вдома мають роутери, які роздають інтернет, його ще називають - Wi-Fi. Багато користувачів не знають, що можна потужно покращити якість зв'язку, застосувавши метод зміни положення антен роутера. А ще посилити роботу пристрою можна пересуванням його самого.

Поговорити про це максимально простими словами і без складних термінів вирішили фахівці порталу GSMinfo.

Wi-fi роутер. Фото Freepik
Wi-fi роутер. Фото Freepik

В яку сторону мають бути спрямовані антени у Wi-Fi роутера?

Будь-який сучасний роутер має від 1 і більше антен. В який же бік спрямовувати їх? За замовчуванням, якщо немає особливих проблем із якістю покриття Wi-Fi мережі, краще розмістити одну антену вертикально, іншу горизонтально.

Якщо антен більше, ніж дві, то повторити в такій же послідовності. Така схема допоможе досягти максимальної якості бездротового з'єднання. Але якщо з якістю є проблеми, то знадобиться низка експериментів.

Домашній роутер, скріншот: YouTube
Домашній роутер, скріншот: YouTube

Можливо, найкраще буде направити всі антени маршрутизатора саме в той бік, де розташовується велика кількість пристроїв, що підключаються. Але можливий і такий варіант, що всі антени мають бути вертикальні чи горизонтальні.

Гарного результату можна досягти якраз шляхом експерименту - встановлюємо на смартфон будь-яку програму, що показує рівень сигналу, просимо когось із домочадців "покрутити" антени у різні боки. А на екрані телефону вже дивимося як змінюється рівень сигналу. Виходячи з отриманих даних, визначаємо найкращі положення антен. Не забуваємо і про інших споживачів – якщо в одній частині квартири чи будинку сигнал покращився, то в іншій він може стати слабшим.

Але не завжди поворот антен може допомогти покращити якість підключення Wi-Fi. Можливо, вам необхідно буде змінити розташування роутера і встановити його якомога ближче до пристроїв, що підключаються. А у випадку, якщо ваша квартира велика, то одним Wi-Fi роутером не обійдешся - буде потрібно кілька пристроїв, які будуть розміщені в різних кімнатах. Не забуваємо і про те, що будь-які перешкоди, навіть банальна шафа або комод, сильно гасять високочастотний сигнал.

Роутер "Укртелеком", скриншот: YouTube
Роутер "Укртелеком", скриншот: YouTube

Експеримент із шафою

В рамках експерименту ми розташували Wi-Fi роутер у шафі – якість сигналу погіршилася приблизно на 30%, особливо це відчувалося у найдальшій точці офісу. Також практика показує, що найкраще розміщувати маршрутизатор якомога вище, буквально під стелю. Недарма у всіх громадських місцях, де є бездротовий доступ до мережі, маршрутизатори розміщені на стелі.

Також не варто забувати, що багато Wi-Fi роутерів підтримують антени, ККД яких буде вищим, ніж ті, що йшли в комплекті. Це питання можна з'ясувати, прочитавши інструкцію до маршрутизатора або знайшовши інформацію на цю тему в інтернеті.

Раніше повідомлялося, після атаки на Київстар це потрібно знати всім: як діяти, щоб залишатися на зв'язку.

Також, як дізнатися, що у ваш телефон хтось проник: професійний хакер назвав кілька ознак.

Джерело матеріала
loader