У Гані розпочало роботу посольство України — МЗС
У Гані розпочало роботу посольство України — МЗС

У Гані розпочало роботу посольство України — МЗС

У Гані розпочало роботу посольство України — МЗС

Це частина стратегії Києва з розвитку відносин з країнами Африки та протидії впливу РФ у світі. 

У столиці Гани Аккрі розпочало роботу посольство України. Відкриття нової дипломатичної установи відбулося на виконання доручення українського президента щодо розширення дипломатичної присутності в Африці, повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ України.

“Минулоріч президент України Володимир Зеленський поставив українській дипломатичній службі завдання відкрити нові посольства в Африці. Я радий повідомити, що перше з них уже розпочало роботу в Гані. Далі будемо відкривати наступні”, - заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба.

За словами Кулеби, це частина стратегії України з розвитку відносин з країнами Африки та протидії впливу РФ у світі. 

“Розширення дипломатичної присутності також відкриє нові можливості для української держави, бізнесу та громадян”, – додав міністр.

В МЗС пояснили, що до призначення посла посольство України в Гані функціонуватиме на рівні тимчасового повіреного, здійснюючи весь спектр функцій: розвиватиме політичні контакти, економічні зв'язки, а також надаватиме консульські послуги для українців та ганійців.  

Кулеба заявив, що наступними країнами, в яких піднімуть прапор України над новими українськими посольствами, стануть Руанда, Мозамбік та Ботсвана. Загалом наша країна планує відкрити десять нових посольств в Африці.  

У своєму протистоянні із Заходом Росія намагається заручитися підтримкою Глобального Півдня. РФ і далі позиціонує себе як захисницю інтересів колишніх колоній і фальшиво вдає, нібито вона — великий друг африканського континенту. У цій позиції Кремля немає ні краплі щирості. Зате є багато фальші й прагнення використати країни Глобального Півдня у власних егоїстичних інтересах. Про це пише Петро Герасименко в статті “Африканські ігри Путіна: лукавий московський антиколоніалізм”.

Джерело матеріала
loader