Залишать без паспортів? Як уряд планує карати ухилянтів за кордоном
Залишать без паспортів? Як уряд планує карати ухилянтів за кордоном

Залишать без паспортів? Як уряд планує карати ухилянтів за кордоном

Українські чоловіки призовного віку, які перебувають за кордоном, у разі ухвалення нового законопроєкту про мобілізацію, повинні будуть стати на військовий облік у ТЦК. В іншому випадку вони можуть залишитися без консульських послуг.

Під загрозою втрати документа опиняться близько 850 тис. українських чоловіків.

Новий щодо удосконалення питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служб, передбачає санкції для тих чоловіків, які виїхали за кордон та не оновили облікові дані.

Зараз дивляться

Чоловікам у віці 18-60 років, які перебувають за кордоном у віці, пропонують надавати консульські послуги лише за наявності актуальних військово-облікових документів. Працівники дипмісій перевірятимуть їхню справжність.

Чи будуть винятки для оформлення документів?

Вони передбачаються. Зокрема, йдеться про документи для повернення в Україну, оформлення спадщини, допомоги дітям, консульські послуги за заявами затриманих і в разі загрози життю та здоров’ю громадянина.

Що кажуть юристи?

Після ухвалення такого законопроєкту консульства й справді можуть перестати надавати українцям послуги з переоформлення всіх документів.

Адвокат у сфері сфері військового права Микола Максимов зазначив, що законопроєкт про мобілізацію передбачає можливість для тих, хто перебуває за кордоном, надіслати в ТЦК документи електронною поштою.

— За ідеєю, після отримання оновлених даних призовника військкомат має надіслати лист до консульства з усіма доказами. Якщо це зробили, чоловік матиме право на оновлення всіх документів, — сказав він.

Юрист також зазначив, що для проходження медкомісії та оновлення облікових даних однаково доведеться приїхати в Україну, адже пройти ВЛК онлайн не вийде.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Правник застерігає, що подібні ініціативи можуть негативно обернутися для самої держави, коли люди за кордоном почнуть добровільно відмовлятися від громадянства України, аби їх не чіпали. А в разі прострочення паспорта подаватимуть документи на отримання посвідки на проживання в іншій країні або знайдуть інші схеми.

За даними Інституту демографії та соцдосліджень на початок листопада 2023 року, у країнах ЄС проживало близько 4,24 млн українських біженців. Сумарна кількість майбутніх призовників доходить майже до 20% від числа всіх біженців у країнах Євросоюзу, тобто близько 850 тис. осіб.

Теги за темою
Верховна Рада
Джерело матеріала
loader