Удосконалено процедуру забезпечення українців засобами реабілітації
Удосконалено процедуру забезпечення українців засобами реабілітації

Удосконалено процедуру забезпечення українців засобами реабілітації


Оновлений документ допоможе покращити механізми відшкодування вартості таких засобів і вдосконалити забезпечення протезами і колісними кріслами тих, хто їх потребує.

Уряд змінив порядок забезпечення допоміжними засобами реабілітації людей з інвалідністю (зокрема й дітей) та інших окремих категорій населення. Про це сьогодні, 22 грудня, пресслужба Міністерства соціальної політики України.

“Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з документом, рішення про потребу у протезі може ухвалювати мультидисциплінарна команда, яка працює з пацієнтом у лікарні. За наявності чинного висновку МСЕК чи довідки лікарської комісії нових документів для забезпечення протезами не потрібно. Зменшено й кількість документів для забезпечення засобами реабілітації.

Крім того, спрощено процедуру призначення людям з інвалідністю колісних крісел з електроприводом – тепер це відбуватиметься за загальною процедурою, як і призначення будь-якого засобу реабілітації.

Тепер вартість протеза для дітей, що держава повністю компенсує протезному підприємству, прирівняна до вартості протеза для дорослих, а також передбачена можливість ремонту протезів коштом державного бюджету в межах гарантійного терміну. Держбюджет покриватиме також ремонт протеза, пошкодженого внаслідок бойових дій чи збройної агресії РФ.

Для встановлених за кордоном протезів теж передбачено гарантійне обслуговування в Україні коштом державного бюджету. 

За даними Мінсоцполітики, максимальна компенсація вартості протеза становить 2 млн грн. Для кожного типу протеза держава визначає граничну вартість, тип протезування визначає ВЛК або протезне підприємство.

Раніше повідомлялося, що в Україні спростили процедуру протезування.



Джерело матеріала
loader
loader