Про це президент Єврокомісії заявила сьогодні у Брюсселі на прес-конференції за підсумками дводенної зустрічі Європейської ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Я супроводжувала зусилля України протягом минулих двох років. Є вражаючим бачити ту швидкість, з якою вони здійснюють реформи, та глибину цих реформ. Для мене це є особливо вражаючим, тому що ця країна постає перед повномасштабною війною. Тож, в той час, як вони б’ється на війні, вони також глибоко віддані та рішуче налаштовані, щоб рухатися вперед», - сказала фон дер Ляєн.
Вона зауважила, що процес входження до ЄС оснований на заслугах, тож він залежить від самої країни, яка прагне приєднатися до Європейського союзу, - як швидко вона хоче проводити реформи та досягати прогресу у просуванні до Європейського Союзу та до його принципів. Це стосується не лише України, але будь-якої з країн-кандидатів.
«Що можна було відчувати протягом минулих 18-20 місяців - це глибоке розуміння в регіоні, що прийшов вирішальний час, і ви маєте обирати сторону. Не існує більше жодних «сірих зон». Тож я глибоко вражена всіма країнами, які хочуть приєднатися до ЄС, і які увійшли в доповідь про розширення, - як вони всі нарощують амбіції та швидкість у реформах… Я б не хотіла, щоб це було спричинено війною, яка підштовхнула до цього. Але це вражає, - бачити, що ці країни дуже ясно обрали сторону демократії, верховенства права, миру й стабільності», - зазначила президентка Єврокомісії.
Як повідомлялося, 14 грудня Європейська рада ухвалила рішення розпочати переговори про членство в ЄС з Україною і Молдовою, та висловила потужну підтримку та солідарність з Україною у її боротьбі проти російської агресії.
Водночас, за підсумками дискусії в ніч на 15-те грудня глави держав та урядів не змогли досягти консенсусу та ухвалити поправки до багаторічного бюджету ЄС на 2024-2027 роки, які передбачають, зокрема, створення Українського фонду в обсязі 50 мільярдів євро для бюджетної підтримки України в умовах війни, та для створення умов для її повоєнного відновлення. Розгляд цього питання європейські лідери перенесли на початок наступного року.