Дослідниця довголіття Юмі Ямамото, чия прабабуся дожила до 116 років, поділилася секретами японськихдовгожителів.
Як пише Business Insider, Ямамото працює в організації LongeviQuest, яка займається підтвердженням віку найстаріших людей світу. Їм вдалося перевірити 269 супердовгожітелей в Японії, в тому числі на острові Окінава - однієї з п'яти "блакитних зон" світу.
Як і в інших "блакитних зонах", японські довгожителі, як правило, не їдять багато м'яса і приділяють багато часу сім'ї. Однак у них є й інші звички.
Їсти, поки не наситишся на 80%
У японській мові є приказка "хара хачі бу", яка означає: їжте лише до 80% ситості. Завдяки їй жителі цієї країни більш усвідомлено ставляться до свого харчування.
Знати міру
Після бесід з довгожителями Ямамото з'ясувала, що все потрібно робити в міру. Наприклад, Кане Танека, другий за віком чоловік в історії, який дожив до 119 років, любив кока-колу, але випивав не більше однієї пляшки в день.
"Японці харчуються збалансовано, вони не їдять і не п'ють надміру. І це стосується не тільки їжі і напоїв, а й таких речей, як не засиджуватися допізна", - пояснила вона.
Займатися радіогімнастикою
З 1928 року в Японії слухачі щодня протягом п'яти хвилин беруть участь у радіогімнастиці. Ямамото каже, що також намагається займатися вранці.
Тримайте спину прямо
Жінка зазначає, що її прабабуся завжди стежила за своєю поставою. "Я помітила одну річ в японських супер- і столітніх пенсіонерах: вони дуже дисципліновані і суворі до себе в плані прямої постави. Як люди, ми з віком схильні трохи горбитися, але дуже літні японці навіть до глибокої старості зберігають дуже пряму поставу", - пояснила вона.
Інші поради від довгожителів:
Раніше дослідники довголіття з LongeviQuest розповіли про загальні звички, які об'єднуютьдовгожителів з усього світу.
А науковий співробітник National Geographic Ден Бюттнер каже, що двадцять років вивчав раціон довгожителів і знайшов те, що називаєнайздоровішим сніданком.