У столичній клініці для дорослих Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України врятували дуже важку пацієнтку – 62-річну жінку, яку швидка доставила до Києва з Миколаївської області. Про це повідомили у пресслужбі МОЗ.
Перенесла гострий інфаркт міокарда
– Стан пацієнтки оцінили як вкрай важкий. До моменту огляду лікарі констатували виражену серцеву недостатність. Прояв хвороби – задишка навіть у спокої. Жінка буквально задихалася. Часу на порятунок було мало, – ідеться в повідомленні.
З’ясувалося, що за п’ять днів до потрапляння в клініку вона перенесла гострий інфаркт міокарда, який вразив усю товщу м’яза серця. Після дообстеження у пацієнтки констатовано критично низьку скоротливість серця: фракція викиду лівого шлуночка була 12% за норми понад 55%.
Повідомляється, що внаслідок інфаркту міокарда розвинулася важка дисфункція серцевих клапанів. Це призвело до вираженого застою крові в легенях і підвищення тиску в легеневих судинах.
Захворювання, що обтяжують
– До того ж пацієнтка мала цілий перелік обтяжливих супутніх захворювань: декомпенсований цукровий діабет II типу, аутоімунний тиреоїдит і псоріаз, – повідомляють у МОЗ.
За словами медиків, кожна з цих хвороб сама по собі провокує утворення атеросклеротичних бляшок. У разі їхнього поєднання – атеросклероз розвивається дуже швидко і має важкий перебіг. Доказом тому є перенесений раніше інсульт.
Потребувала реанімації
– Протягом короткого періоду стан пацієнтки став критичним: розвинувся набряк легень, гостра лівошлуночкова недостатність, що переросла у фібриляцію шлуночків. Цей стан потребував серцево-легеневої реанімації, – пояснили в МОЗ.
Для порятунку пацієнтки її перевели на екстракорпоральну мембранну оксигенацію (ЕКМО). Попри високі ризики, жінці успішно провели стентування коронарних артерій і відновили прохідність усіх гілок лівої коронарної артерії.
Уже перевели у звичайну палату
За словами медиків, через три тижні лікування пацієнтці тричі був проведений гемодіаліз у зв’язку з нирковою недостатністю.
Завдяки інтенсивному лікуванню вже на 18 день з моменту госпіталізації хвору перевели з реанімації до звичайної палати.