Чехія зробила перший крок для продовження тимчасового захисту для українських біженців
Чехія зробила перший крок для продовження тимчасового захисту для українських біженців

Чехія зробила перший крок для продовження тимчасового захисту для українських біженців

Чехія зробила перший крок для продовження тимчасового захисту для українських біженців

Також планується низка нововведень у виплатах та освіті.

Українські біженці зможуть продовжити свій тимчасовий захист у Чехії ще на рік, тобто до кінця березня 2025 року. Таку поправку схвалила Палата громад ту. Тепер її має розглянути Сенат.

Тимчасовий захист дозволяє біженцям отримати доступ до державного медичного страхування, освіти або ринку праці, зазначає ČTK.

Законопроєкт передбачає, що для продовження тимчасового захисту українці спочатку повинні будуть зареєструватися онлайн до 15 березня наступного року. Також треба забронювати дату особистого візиту до відділення Міністерства внутрішніх справ. Там їм видадуть візову наліпку для підтвердження свого статусу. Згідно з проєктом, люди мають з'явитися для отримання наклейки до кінця вересня 2024 року. Тепер біженці повинні будуть пред'явити довідку про місце проживання з завіреним підписом власника або орендодавця житла.

Українці з тимчасовим захистом тепер можуть проживати в безкоштовному житлі максимум 150 днів. Виняток зроблено для так званих вразливих осіб, які можуть користуватися ним без обмежень. Ухвалена поправка цей період з вересня наступного року до максимум 90 днів без винятків.

«Всі громадяни, у яких завершиться 90-денний термін до 1 вересня 2024 року, повинні будуть покинути житло або оплачувати його за свій рахунок власних коштів», - йдеться в пояснювальній записці до поправки.

Поправка також змінює оцінку права на отримання грошової допомоги для осіб з тимчасовим захистом. Міністр праці та соціальних справ Маріан Юречка (KDU-ČSL) заявив, що понад 60% українських біженців у віці від 18 до 65 років знайшли роботу в Чехії, що, за його словами, становить 123 тисячі людей.

Також законопроєкт дозволить уряду встановлювати правила фінансової підтримки громадян, які вирішать добровільно повернутися в Україну. Біженці зможуть скористатися цим лише один раз.

Поправка також внесе зміни в систему освіти, зокрема скасовує можливість оголошення спеціального періоду зарахування українських дітей та учнів до дитячого садка або початкової школи, а також можливість створення для них спеціальних класів або відділень. Школи зможуть лише коригувати зміст освіти для українських дітей, учнів та студентів з тимчасовим захистом менше одного року.

Нагадаємо, Данія вирішила продовжити дозволи на проживання українців до 17 березня 2025 року.

Джерело матеріала
loader
loader