26 листопада: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня
26 листопада: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня

26 листопада: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня

Товстуни та шевці: все найважливіше та цікаве про новий день

26 листопада – 330 день 2023 року, до кінця якого залишається всього 35 днів. Сьогодні відзначається Всесвітній день інформації та Міжнародний день шевця, крім того, у світі борються із ожирінням. В українському православ'ї це освячення церкви святого великомученика Георгія у Києві.

Ми розповімо про найважливіші події в історії, що відбулися цього дня. Читайте у цій статті про свята, обряди та прикмети на 26 листопада, хто зі знаменитостей сьогодні святкує день народження і кого слід привітати з іменинами.

Зміст:

Всесвітній день інформації

Всесвітній день інформації відзначають з 1994 року, на пропозицію Міжнародної академії інформатизації в ООН, та Всесвітнього інформаційного парламенту.

26 листопада: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня - фото 1

Інформація завжди була головним двигуном розвитку людства, але особливо її роль зросла з середини минулого століття, коли почався небачений раніше соціальний прогрес та бурхливий розвиток науки та техніки.

Як відомо, зараз світовою тенденцією стала модернізація телемовлення за допомогою переходу на цифрові технології, розвиток високошвидкісного інтернету та мобільного зв'язку. Цю тенденцію дотримується і Україна. Вперше у нашій державі заговорили про це у 2002 році; перші боязкі спроби щось зробити – комп'ютерні класи, з'єднання бібліотек у єдину електронну мережу тощо. – почалися за Ющенка 2005 року, вже 2008 року було прийнято стратегію розвитку інформаційного суспільства – але суто декларативно. А ось реальний перехід на "цифру", можна сказати, почався за Порошенка, з появою електронних петицій та першої електронної черги в ясла. Нинішній президент України вважає однією з головних своїх передвиборних обіцянок діджиталізацію та "державу у смартфоні".

Міжнародний день шевця

26 листопада в Україні та світі відзначається неофіційне професійне свято – Міжнародний день шевця. Присвячений він людям, які працюють у взуттєвій промисловості.

У сучасному світі шевцями часто називають майстрів з ремонту взуття  – цій професії найближчим часом точно не загрожує вимирання, адже в більшості випадків відлагодити пару взуття набагато дешевше, ніж купити нове. Тим більше, за нинішніх доходів українців.

Саме тому Міжнародний день шевця – це свято не тільки людей, які займаються ручним виготовленням взуття, а й фахівців з його ремонту, а також усіх тих, хто зайнятий у взуттєвій промисловості та завдяки кому полиці магазинів буквально ломляться від різноманітних моделей взуття.

День проти ожиріння

26 листопада: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня - фото 3

26 листопада у багатьох країнах світу відбуваються заходи, присвячені боротьбі із зайвою вагою. Загалом ця кампанія відома як День проти ожиріння. Це свято було започатковано організаціями охорони здоров'я в Індії, а пізніше – у країнах Ради співробітництва арабських держав. Він покликаний поінформувати населення про ожиріння як одну з загроз для здоров'я нації.

Ожирінням називають фізичний стан, при якому зайвий жир накопичується в тілі в таких кількостях, що може спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям. Ожиріння веде до різкого скорочення тривалості життя та підвищує ризик розвитку захворювань серця, діабету, остеоартрозу та ін.

Саме ожиріння вважається однією з найголовніших проблем у суспільстві. На ожиріння страждають практично у всіх точках світу, крім Чорної Африки, де люди стикаються з іншою проблемою – постійне недоїдання. 1997 року ВООЗ формально визнала ожиріння глобальною епідемією.

Потужний сніговий циклон рухається на Дніпропетровську область

Що святкують в інших країнах 26 листопада:


День янгола сьогодні

26 листопада: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня - фото 4

Цього дня вітання з днем янгола приймають:


Яке сьогодні православне церковне свято

Після переходу українського православ'я на новий календар 26 листопада у церквах України згадують освячення церкви святого великомученика Георгія у Києві.

У київських князів, починаючи з рівноапостольного князя Володимира, існував благочестивий звичай засновувати храми на честь своїх Ангелів-охоронців. Так, рівноапостольний Володимир, у святому Хрещенні Василь, збудував у Києві та Вишгороді храми в ім'я святителя Василя Великого. Князь Ізяслав I (1054 - 1068), у Хрещенні Димитрій, збудував у Києві храм та монастир в ім'я святого великомученика Димитрія.

Князь Ярослав Мудрий (1019 - 1054), у святому Хрещенні Георгій, започаткував храм і чоловічу обитель на честь свого Ангела-хранителя - великомученика Георгія, а також побудував храм в ім'я великомучениці Ірини, Ангела-хранителя своєї дружини. Храм на честь великомученика Георгія знаходився перед брамою Святої Софії, на його будівництво князь Ярослав витратив великі кошти. У зведенні храму брало участь багато будівельників. 26 листопада храм був освячений святителем Іларіоном, митрополитом Київським, та встановлено щорічне святкування на честь цієї події.

Традиції цього дня

У ці дні наші предки молилися про суд над хабарниками та ошуканцями. Ще вважалося, що у цей день усяке зерно зупиняється у рості, а земля занурюється у сон до весни.

До речі, саме цього дня готували та їли перші вареники та пельмені з борошна нового врожаю. І, звичайно, пекли перший коровай із нового борошна.

Також цей день вважається вдалим для далеких поїздок, адже дорога 26 листопада буде легкою та вдалою.

Що сьогодні не можна,

Так це залишатиметься боржником. День Георгія Побідоносця (він же Жора, він же Гоша і т.д. як у відомому фільмі) у народі називали Юр'євим днем. До цього дня наші пращури намагалися роздати всі борги та виконати всі обіцянки. Вірили, що якщо після 26 листопада залишиться борг, виплатити його вже не вдасться. Звідси й відома приказка "Ось тобі та Юр'єв день".

Прикмети


Хто народився цього дня


Історія цього дня

Донбас і Крим не наші: шокуючі одкровення нардепа Одарченка

Джерело матеріала
loader