Щоб врятувати залишки музею Сковороди потрібно 3 мільйони гривень
Щоб врятувати залишки музею Сковороди потрібно 3 мільйони гривень

Щоб врятувати залишки музею Сковороди потрібно 3 мільйони гривень

Співробітники музею оголосили збір коштів

“301 Справжній друг Сковороди”: музей на Харківщині, зруйнований росіянами, відкриває збір до дня народження філософа. 

Джерело: Меморіальний комплекс філософа та поета Сковороди 

Докладныше:

Меморіальний комплекс Григорія Сковороди в селі Сковородинівка Харківської області негайно потребує проведення протиаварійних та консерваційних робіт, аби зберегти те, що залишилось від нього після влучання російської ракети 6 травня 2022 року. 

Команда музею запускає культурну ініціативу “301 Справжній друг Сковороди”, метою якої є зібрати 3 млн грн., об’єднавши навколо себе українців, для збереження меморіального комплексу до моменту його повної реставрації.

Після ракетного удару по музею Сковороди вціліла статуя філософа стала ще одним символом незламності українців. На території музею знаходиться його могила та улюблені місця: криниця та дуб, під яким любив працювати поет. В зруйнованому росіянами будинку філософ жив та творив, в ньому ж і помер 9 листопада 1794 року. 

До культурної ініціативи “301 справжній друг Сковороди” можуть долучитися представники бізнесу, медіа, діячі культури та небайдужі українці, відкривши власний збір від 5 тис. грн, щоб зібрати частину коштів від основної мети — 3 млн.грн.

Після перемоги на фундаменті зруйнованого планується створити новий сучасний український музей Григоря Сковороди. Проте для цього вкрай важливо зберегти те, що від нього залишилось.  

Цитата:

“Наближається ще одна зима, а музей все ще не був законсервований. Чим довше ми чекаємо, тим більше він руйнується. Ми закликаємо підтримувати армію, бо вона зберігає життя тут і зараз. Донати на потреби ЗСУ першочергові. Та за можливості просимо долучитись до підтримки музею — культурної спадщини України, яка формує національну свідомість та зберігає памʼять для майбутніх поколінь,” — пояснює команда музею.

Читайте також:

Джерело матеріала
loader