Міноборони США закликає Конгрес схвалити допомогу Україні та Ізраїлю
Міноборони США закликає Конгрес схвалити запит адміністрації американського президента Джо Байдена на додаткове фінансування допомоги Україні та Ізраїлю. Про це заявила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх під час брифінгу.
“Ми також закликаємо Конгрес схвалити наші запити на додаткове фінансування, що дозволить нам продовжувати підтримувати Україну та Ізраїль, надавати рятівну гуманітарну допомогу по всьому світу, а також здійснювати важливі інвестиції в Індо-Тихоокеанському регіоні”, - сказала Сінгх.
Вона пояснила, що додаткове фінансування не лише відповідатиме на нагальні виклики, але й інвестуватиме у промислову базу США.
“Тому що коли ми відправляємо боєприпаси з наших запасів, гроші, які йдуть на поповнення наших запасів, інвестуються в американську промисловість і американських робітників. Ці інвестиції означатимуть більше процвітання вдома і більшу безпеку за кордоном. І саме тому ми подали цей терміновий додатковий запит”, - додала вона.
“Ми не єдина країна, яка робить свій внесок у нагальні потреби України на полі бою. Як ви знаєте, контактна група щодо України налічує понад 50 країн. Тож це не означає, що лише США підтримують Україну, але президент (Джо Байден - ред.) дуже чітко дав зрозуміти, що ми будемо стояти з Україною стільки, скільки буде потрібно. Це означає, що Конгрес має схвалити наш додатковий запит, і ми сподіваємося, що це станеться найближчим часом”, - сказала Сінгх.
Палата представників та Сенат США ухвалили законопроєкт про тимчасове фінансування, який дозволить уникнути призупинення роботи уряду, проте він не передбачає додаткової допомоги Україні та Ізраїлю. Тепер документ має підписати Байден. Конгресмен-республіканець Дон Бейкон раніше повідомляв, що Конгрес вже у грудні має проголосувати за надання допомоги Україні, але затвердять її не раніше січня.
Історично в бюджетних голосуваннях у США стаття іноземної допомоги була серед тих, яку в разі чого обрізали, щоб не зачіпати зайвий раз безпосередніх інтересів американських платників податків. Але на Капітолійському пагорбі мають зрозуміти: що швидше буде надано військову допомогу Україні, то дієвішою вона буде і менше цієї допомоги знадобиться потім. Що більше буде вкладено в обороноздатність України зараз, то значно менше треба буде інвестувати в це у 2024-му, 2025-му й наступних роках. Про це пише Іван Верстюк у статті “Ціна американської допомоги для України: що дорожче, то дешевше”.