Серед фотографів-літописців Києва своє заслужене місце посідає кореспондент журналу "Україна" Борис Градов. Саме завдяки його роботам для історії зберігся центр міста, якого ми вже не пам’ятаємо, – Хрещатик без реклами і Майдан Незалежності без "Глобуса".
Старі фото та історія були опубліковані у спільноті "Спрага": в Києві цікаво" у соціальній мережі Facebook. На знімках майстра ми можемо побачити життя столиці в ті часи.
"Майдан без "Глобуса" та Хрещатик без реклами на фото Бориса Градова (1908–1988). Він із середини 50-х працював фотокореспондентом журналу "Україна". Народився у 1908 році у Саратовській губернії Російської імперії, навчався фотографії у тодішньому Сталінграді. Брав участь у Другій світовій – служив аерофоторозвідником. Після демобілізації почав жити в Ужгороді, працював там фотокореспондентом у газеті "Молодь Закарпаття", – розповіли автори проєкту.
У 1951 році разом із дружиною, теж фотожурналісткою, Іриною Пап переїхав до Києва, влаштувався фотокором однієї з газет, пізніше – у журналі "Україна", де працював понад 30 років. За час роботи у Києві знімав Хрещатик та мешканців міста. Помер у грудні 1988 року.
"Цей фотоархів було збережено завдяки Анатолю Марковичу Кармінському. З допомогою нащадків Градова фотограф Валерій Мілосердов зараз упорядковує сімейний фотоархів майстра", – додали автори проєкту.
Як повідомляв OBOZ.UA, у наші дні Пасаж на Хрещатику в Києві – це вулиця дорогих магазинів. Проте до осені 1941 року Малий, або ще Старий пасаж, розташовувався зовсім в іншому місці – приблизно там, де сьогодні стоїть будівля КМДА.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!