COVID-19: чи можливе повернення карантинних обмежень цієї зими
COVID-19: чи можливе повернення карантинних обмежень цієї зими

COVID-19: чи можливе повернення карантинних обмежень цієї зими

COVID-19: чи можливе повернення карантинних обмежень цієї зими

Кількість захворівших знову почала зростати.

На початку жовтня в Україні зросла кількість захворювань на COVID-19. Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв'ю РБК-Україна розповів, чи можуть цієї зими знову ввести в Україні карантинні обмеження.

Він зазначив, що якщо подивитися по таких загальних нормах, то карантин під час зимового періоду є цілком можливим. За словами лікаря, в багатьох регіонах він застосовувався як у  «доковідний» період, так і, скоріш за все, буде застосовуватися навіть і зараз.

«Починаючи з кінця вересня та початку жовтня, Україна стикається з підвищеним рівнем захворюваності як на грип, так і на інші гострі респіраторні вірусні інфекції. Є пораховані певні так звані епідемічні пороги – тобто рівні захворюваності, коли ми можемо сказати, що вже в цій області відбувається доволі суттєвий спалах. Тобто все більше і більше дітей залучається в цей процес, все більше дорослих починає хворіти. Тому для таких регіонів, якщо там є перевищення епідемічного порогу, застосовуються локальні протиепідемічні заходи», – пояснив лікар.

Ігор Кузін нагадав, що ці локальні протиепідемічні заходи зводилися до закриття шкіл. Школи відправляли учнів на так званий карантин впродовж двох тижнів і потім вони поверталися до навчання. Це дозволяло зменшити саме рівень інфікування підлітків, дітей, під час піку захворюваності – знизити поширення вірусу у колективах.

«Після того, як коронавірусну інфекцію було прибрано з груп особливо небезпечних інфекційних захворювань, і після того, як загальний карантин в країні було призупинено і, по суті скасовано, ця норма єдина, яка зараз залишається працездатна. Тобто якщо перевищується епідемічний порог (а він рахується сумарно ковід + грип + інші респіраторні вірусні інфекції), в такому випадку за рішенням місцевої влади можуть бути застосовані локальні протиепідемічні заходи», - пояснив він.

Які саме обмеження будуть застосовані – будуть вирішувати місцеві епідеміологи. І точно також це відповідальність місцевої комісії ТЕБ і НС (комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій), яка розглядає такі ситуації і приймає фінальні рішення.

Нагадаємо, як треба діяли, якщо людина підозрює у себе коронавірусну інфекцію та чи потрібно дотримуватися самоізоляції. У липні в Україні завершилася дія карантину та режиму надзвичайної ситуації через епідемію COVID-19. Але хвороба нікуди не зникла.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader