Палата представників США підтримала план спікера Джонсона без допомоги Україні та Ізраїлю
Палата представників США підтримала план спікера Джонсона без допомоги Україні та Ізраїлю

Палата представників США підтримала план спікера Джонсона без допомоги Україні та Ізраїлю

Палата представників США підтримала план спікера Джонсона без допомоги Україні та Ізраїлю

Тепер його має схвалити Сенат і підписати Джо Байден.

Палата представників США ухвалила законопроєкт спікера Майка Джонсона про фінансування для запобігання зупинки роботи уряду, проте у ньому відсутня додаткова допомога Україні та Ізраїлю. У Білому домі зазначили, що президент підпише його після схвалення Сенатом.

Проєкт прийнятий на двопартійній основі 336 голосами «за», із яких 209 належали демократам. Проти виступили 93 республіканці та двоє демократів, пише CNN. Тепер Сенат має схвалити його до 17 листопада, а після підписати президент Джо Байден.

Двоступеневий план продовжує фінансування до 19 січня для деяких сфер, зокрема військового та житлового будівництва, справ ветеранів, транспорту та енергетики. Решта матиме фінансування до 2 лютого.

Представник Білого дому зазначив, що Байден готовий підписати законопроєкт від Палати представників про фінансування уряду, якщо його ухвалить Сенат і він «не міститиме шкідливих політичних поправок».

Окрім нагальної боротьби за державне фінансування, посадовець також закликав республіканців у Палаті представників відмовитися від «екстремальних, партійних законопроектів про виділення коштів, які порушують двопартійну угоду», і працювати з демократами над законопроектами про фінансування на весь рік. Урядовець також закликав Конгрес ухвалити надання грошей для України, Ізраїлю та безпеки кордонів.

«Конгрес має розглянути нагальні потреби національної безпеки та внутрішні потреби, включаючи фінансування Ізраїлю, України, гуманітарну допомогу, безпеку кордонів, ВПК та інші критичні пріоритети, які мають двопартійну підтримку», - підсумував він.

Нагадаємо, конгресмен-республіканець Дон Бейкон заявив, що Конгрес вже у грудні має проголосувати за надання допомоги Україні, але затвердять її не раніше січня. Паніше глава республіканської меншості у Сенаті Конгресу США Мітч МакКоннелл припустив, що 40-й президент Рональд Рейган перевернувся б у могилі, якби дізнався, що республіканці у Конгресі блокують надання Україні допомоги у війні з Росією.

Історично в бюджетних голосуваннях у США стаття іноземної допомоги була серед тих, яку в разі чого обрізали. Обрізали, аби не зачіпати зайвий раз безпосередніх інтересів американських платників податків. Але на Капітолійському пагорбі мають зрозуміти: що швидше буде надано американську військову допомогу Україні, то дієвішою вона буде й то менше цієї допомоги знадобиться потім. Що більше буде вкладено в обороноздатність України зараз, то набагато менше треба буде інвестувати в це у 2024-му, 2025-му й наступних роках. Як працюють «американські інвестиції» пояснює Іван Верстюк у статті на ZN.UA «Ціна американської допомоги для України: що дорожче, то дешевше».

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader