Держсекретар США Ентоні Блінкен, міністр фінансів Джанет Єллен, глава Пентагону Ллойд Остін та адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку Саманта Павер закликали американський Конгрес затвердити надання Україні $11,8 млрд.
Відповідний лист оприлюднено на сайті Міністерства фінансів США.
Його також підписали деякі члени Палати представників та Сенату.
У листі сказано, що американські високопосадовці 7 листопада “надіслали листа до Конгресу із закликом схвалити запит адміністрації Байдена щодо надання $11,8 млрд прямої бюджетної підтримки Україні в рамках додаткового президентського пакету”.
Зазначається, що ініційований Джо Байденом пакет передбачає військову, економічну й гуманітарну допомогу, “спрямовану на збереження інтересів нацбезпеки США під час глобальних викликів”.
– Пряма бюджетна підтримка України нерозривно пов’язана з її успіхом на полі бою в спротиві незаконному вторгненню РФ, – наголошується в зверненні.
Деталі листа до Конгресу
Високопосадовці США нагадали Конгресу, що виділення коштів допомагає Україні підтримувати функціонування уряду та економіки й зосередити ресурси на обороні.
Автори листа звертають увагу, що повномасштабна агресія РФ “є не лише екзистенційною загрозою для України”, але й загрозою для світових демократій, економічної та національної безпеки США.
У листі вказується, що сума у $11,8 млрд менша, ніж виділена у 2023 році ($14,4 млрд).
– Запит Адміністрації на суму $11,8 млрд прямої бюджетної підтримки є мінімальною сумою, необхідною для покриття базових потреб України, з урахуванням іншої можливої міжнародної допомоги, – йдеться в листі.
Зазначається, що підтримка США необхідна, щоб зберегти доступ Києва до фінансування МВФ у розмірі $15,6 млрд, яке може бути продовжено “лише у випадку, якщо донори спільно задовольнять бюджетні потреби України, що залишилися”.
У листі сказано, що фінансування з боку інших держав, таких як Канада та країни Євросоюзу, недостатньо для покриття потреб України. Адже військові витрати нашої держави перевищують 100% її податкових надходжень, що “робить її повністю залежною від зовнішньої підтримки”.
Американські посадовці також звернули увагу на підзвітність та контроль за тим, як витрачаються надані Україні кошти.
– Це фінансування забезпечується безпрецедентним рівнем надійного контролю та прозорості, а також значною бюджетною підтримкою з боку Євросоюзу, інших партнерів Великої сімки та Міжнародного валютного фонду, – наголошується в зверненні.
Автори листа додали, що без своєчасної допомоги Україна “не зможе захистити себе та запобігти подальшому посяганню РФ на країни НАТО”.