Палата представників США ухвалила законопроект про посилення санкцій проти іранської нафти
Палата представників США у п'ятницю, 3 листопада, ухвалила законопроект про посилення санкцій проти іранської нафти. Про це повідомляє Reuters.
Законопроект "Про припинення приховування іранської нафти" передбачає заходи проти іноземних портів і нафтопереробних заводів, які переробляють нафту, експортовану з Ірану з порушенням американських санкцій.
Законодавці США обговорюють кілька законопроектів, щоб чинити тиск на Іран після нападів ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня. Тегеран тривалий час підтримує ХАМАС, але Іран заперечує свою причетність до нещодавніх нападів.
Представник республіканців Майк Лоулер і демократ Джаред Московіц заявили, що цей законопроект надсилає чіткий і сильний сигнал таким країнам, як Китай, Росія та інші.
“Не допомагайте Ірану уникати санкцій і не сприяйте їм у фінансуванні терору, або зіштовхнетеся з наслідками”, - йдеться у заяві законодавців.
Законопроект має бути ухвалений Сенатом і підписаний президентом США Джо Байденом, перш ніж стане законом. Супутній законопроект у Сенаті підтримали сенатори-республіканці Марко Рубіо і Джон Кеннеді, а також демократи Меггі Хассан і Джекі Розен.
Наразі незрозуміло, наскільки ефективним буде цей закон, якщо Байден його підпише. Хоча Конгрес може ухвалювати законодавство про санкції, такі заходи часто супроводжуються виключеннями з міркувань національної безпеки, які дозволяють президенту застосовувати закон на власний розсуд. І Китай може продовжувати імпортувати нафту, попри нові санкції.
Незважаючи на санкції США проти іранської нафти через ядерну програму Тегерана, експорт нафти з Ірану стрімко зростає. Тегеран тим часом заявляє, що його ядерна програма має мирні цілі.
Експорт іранської нафти, що становить близько 1,5 мільйона барелів на добу, досяг найвищого рівня за останні чотири роки, при цьому понад 80% постачається до Китаю, свідчать дані консалтингових компаній FGE і Vortexa, опубліковані у вересні.
Раніше Bloomberg писало, що США хочуть посилити санкції проти Росії та Ірану. Але реалізація того й іншого одночасно несе значні політичні ризики для президента Штатів Джо Байдена, який готується до виборів у 2024 році. Байдену важко одночасно вдарити по Ірану та РФ на нафтовому ринку, не ризикуючи при цьому підвищити ціни на паливо.