Вибори через інтернет – більшість українців проти
Вибори через інтернет – більшість українців проти

Вибори через інтернет – більшість українців проти

Вибори через інтернет – більшість українців проти

Також українці проти обмеження громадянських прав

Більшість українців, а саме 65%, станом на жовтень 2023 року негативно ставляться до ідеї запровадження дистанційного голосування через інтернет і хвилюються за ризики фальсифікацій. Такі дані соціологічного опитування оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології.

Підтримують ідею введення в Україні системи дистанційного голосування на виборах трохи менше третини громадян, а саме– 29%.

Водночас ставлення до думки про «діджиталізацію виборів» рівномірно негативне у всіх регіонах країни – 55-68% проти ідеї запровадження дистанційного голосування.

Також не підтримують українці можливого обмеження прав громадян на період відновлення після війни. 88% громадян наполягають, що в Україні має будуватися розвинена демократична система відповідно до норм Європейського Союзу. За обмеження прав громадян на період відновлення після війни виступають 7% респондентів.

Опитування проведене впродовж 30 вересня-13 жовтня 2023 року Київським міжнародним інститутом соціології методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 2007 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). До вибірки не потрапили мешканці тимчасово окупованих територій, а також  громадяни закордоном.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

Очевидно, що організація і проведення парламентських виборів навіть після закінчення війни наразяться на низку серйозних викликів. Пов'язаних із діями ЦВК, уточненням реєстру виборців, формуванням комісій, розгортанням виборчої структури та політичної конкуренції, якою завжди характеризується виборча кампанія. Про це у статті "Війна і вибори. Яка перемога важливіша?" пише журналістка ZN.UA Інна Ведернікова

Джерело матеріала
loader