Біткоїн може зникнути: чому над найважливішою криптовалютою нависла смертельна загроза
Біткоїн може зникнути: чому над найважливішою криптовалютою нависла смертельна загроза

Біткоїн може зникнути: чому над найважливішою криптовалютою нависла смертельна загроза

Деякі вчені вірять у потенціал квантових комп'ютерів зламати блокчейн Bitcoin, але справжня загроза може надходити від системи винагороди майнерів. Утім, до цього мине ще щонайменше сто років.

Про це заявив професор економіки в Університеті Джорджа Мейсона Лоуренс Вайт на YouTube-каналі Девіда Ліна. Проблема полягає в тому, що після видобутку останнього біткоїну майнери отримуватимуть винагороди лише на обробку мережевих транзакцій, що може зробити їхню роботу нерентабельною.

Відмова майнерів від підтримки роботи мережі позначиться на її безпеці та працездатності загалом.

"Модель винагороди за видобуток біткоїнів зміниться, і деякі люди вже стурбовані цим у довгостроковій перспективі. Через 100 років біткоїн більше не можна буде видобувати, тож майнерам залишаться тільки комісії за транзакції. Одного цього може виявитися недостатньо, щоб заручитись достатньою кількістю майнерів для забезпечення безпеки системи", – каже Вайт.

Варто зазначити, що через обмежену емісію біткоїнів (максимальна кількість видобутих монет – 21 млн BTC) та запрограмовану періодичність видобутку (1 біткоїн за 10 секунд) останній біткоїн буде видобуто орієнтовно у 2140 році. Майнери отримують у нагороду біткоїни за кожен блок інформації, доданий до ланцюжка блоків Bitcoin, і за обробку транзакцій, але через сто у 2140 році видобувати буде нічого.

У той же час Лоуренс Вайт назвав мінімальними шанси того, що біткоїн буде використовуватися як засіб платежу. Але при цьому він не відкидає, що цю функцію можуть виконувати інші криптовалюти.

"Люди припускають, що колись біткоїн стане міжнародною валютою, але я не бачу такої великої ймовірності. У цьому плані більше шансів мають інші криптовалюти з іншим кодом, які можуть забезпечити більш стабільну купівельну спроможність, і, звичайно ж, стейблкоїни", – зазначив Вайт.

У той же час голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив причини зростання курсу біткоїну, який 24 жовтня перевищив позначку $35 тис. за 1 BTC.

Напередодні, 23 жовтня, Апеляційний суд США формалізував перемогу інвестиційної компанії Grayscale над Комісією з цінних паперів та бірж (SEC) у справі про запуск спотового криптовалютного ETF-фонду.

"Очікується, що запуск ETF-фондів може дати потужний старт для розвитку роздрібної інфраструктури крипторинку та масового припливу на нього роздрібних інвесторів", – написав Гетманцев у Telegram.

Також заявки на запуск аналогічних фондів у SEC подали провідні світові інвестиційні та фінансові компанії, такі як BlackRock та Fidelity Investments.

"Продовжуємо спостерігати за "бичачим" ралі на крипторинку", – резюмував Данило Гетманцев.

Також OBOZ.UA писав, що Україну визнали країною з найнижчою собівартістю видобутку біткоїнів. Для майнінгу 1 BTC знадобиться електрики в еквіваленті $10,73 тис.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader