В Україні з початку 2023 року було перевірено понад 9 тис. фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги для 200 військових частин – проте у понад 3 тис. випадків її надходження до цих частин підтверджено не було. У зв'язку з цим митники вже направили до правоохоронних органів 387 повідомлень про факти, що вказують на ознаки кримінальних злочинів.
Про це повідомили у Держмитслужбі. Там зазначили: також було складено 320 протоколів щодо порушення митних правил, де предметами правопорушень є товари гуманітарної допомоги.
"Протягом 9 місяців 2023 року перевірено понад 9 тис. фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги на адресу 200 військових частин. А також встановлено понад 3 тис. випадків не підтвердження її надходження до військових частин", – йдеться в повідомленні.
При цьому наголошується: складені митниками 387 повідомлень про факти, що вказують на ознаки кримінальних злочинів, стосуються статей КК України:
- 190 – шахрайство;
- 358 – підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів;
- 201-2 – незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги.
Скандали з поставками для військових
Раніше ж в Україні вибухнуло кілька скандалів із постачанням для військових. Зокрема:
- Міноборони витратило 430 млн грн на закупівлю мільйона неякісних продуктових наборів для військових ЗСУ. Втім, до захисників ця їжа не дійде – Офіс генпрокурора (ОГП) у судовому порядку довів незаконність відповідної додаткової угоди до договору про закупівлю.
- польська компанія Alfa зірвала поставки зброї для нього на десятки мільярдів гривень. При цьому за багатьма домовленостями фірма отримала передоплату 50%. Тобто гроші Україна заплатила, але натомість отримала набагато менше, ніж мала.
Як повідомляв OBOZ.UA, тим часом у Київській області судитимуть чоловіка, який хотів нажитися на гуманітарній допомозі. Обвинувачений отримав від благодійників реанімобіль для ЗСУ, а потім розібрав його, щоб продати на запчастини.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!