Куліба: США надаватимуть Україні ATACMS на постійній основі
Куліба: США надаватимуть Україні ATACMS на постійній основі

Куліба: США надаватимуть Україні ATACMS на постійній основі

Україна та Сполучені Штати Америки домовилися про постійне постачання далекобійних ракет ATACMS для українських військ. Про це в ефірі українського телеканалу заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулєба.

- Отримання Україною ракет ATACMS на постійній основі - це прямий результат домовленості президента Зеленського та президента США Джо Байдена, яка була досягнута у Вашингтоні під час їхньої особистої зустрічі наприкінці вересня, - наголосив глава МЗС. - Якщо почитати "між рядків" виступ Зеленського після зустрічі з Байденом, то можна зрозуміти, що було ухвалено дуже важливе рішення і він міг бути лише таким. Тому дякую Сполученим Штатам за виконання домовленостей та за зміцнення нашої вогневої могутності, - додав Кулеба.

Також міністр висловив сподівання, що в майбутньому США нададуть Україні ATACMS із радіусом дії 300 кілометрів. Це дозволить ще ефективніше звільняти українські території від російських загарбників.

Про переваги ATACMS також повідомляють українські військові. За словами спікера Східного угруповання військ ЗСУ Іллі Євлаша, ракети ATACMS, якими Сили оборони України раніше успішно завдали ударів по аеродрому окупантів, "істотно змінюють правила гри". Тепер росіяни змушені відтягувати свої склади та аеродроми якнайдалі від фронту.

Він зазначив, що Росія не відмовилася від повної окупації Луганської області, цей напрямок залишається одним із пріоритетних для ворога. Але поява ATACMS ускладнить забезпечення окупаційних військ та порушить їхню логістику. Тепер російським окупантам доведеться розтягувати свої склади та командні пункти, що призведе до збільшення часу ухвалення рішень та підлітної дистанції до поля бою. Євлаш додав, що загарбники будуть змушені витратити час на пошук нових місць для розміщення складів, що призведе до "потужного навантаження на їхню логістичну систему".

Теги за темою
Дмитро Кулеба
Джерело матеріала
Згадувані персони