ЄС не зміг встановити дату припинення субсидій на викопне паливо
ЄС не зміг встановити дату припинення субсидій на викопне паливо

ЄС не зміг встановити дату припинення субсидій на викопне паливо

ЄС не зміг встановити дату припинення субсидій на викопне паливо

Європейські міністри навколишнього середовища відмовилися від жорсткого обмеження

Країни-члени Європейського Союзу під час зустрічі у Люксембурзі напередодні кліматичного саміту COP28, який має відбутися у Дубаї наступного місяця, не змогли домовитися про кінцевий термін для поступового скасування субсидій на викопне паливо. Про це пише Bloomberg.

Згідно з угодою, з якою ознайомилося видання, міністри навколишнього середовища з 27 держав-членів ЄС погодилися, що учасники переговорів повинні закликати країни припинити державну підтримку брудного палива «якнайшвидше», за винятком тих, кого стосується визначення енергетичної бідності або справедливого переходу на чисту енергію.

Напередодні зустрічі країни розглядали можливість долучення до цього заклику дати: 2025 або 2030 року.

Країни ЄС погодилися, що досягнення цілі Паризької угоди щодо обмеження потепління до 1,5C вимагатиме глобальної поетапної відмови від використання викопного палива, якщо це не робитиме країни слабшими, і що глобальна енергетична система має бути «повністю або переважно декарбонізована» у 2030-х роках, не залишаючи місця для вугільної енергії. Саме словосполучення «не ослабить» сприймається екологічними групами як суперечливе через побоювання, що воно може продовжити використання викопного палива завдяки технології уловлювання та зберігання вуглецю.
Проти більш конкретного визначення витупили Італія, а також Угорщина  і Польща, назвавши цей план занадто амбітним.

Зелені групи розцінюють результат як невтішний, оскільки ЄС, як правило, є одним із найбільш спроможних регіонів, коли йдеться про боротьбу з причинами зміни клімату. 

28 Конференція Сторін Організації Об’єднаних Націй, відома як COP28, збирається оприлюднити прогрес, досягнутий у підтримці глобального нагрівання нижче 1,5C а також заходи, яких ще потрібно вжити.

Міністри також погодилися оновити кліматичну обіцянку ЄС, заявивши, що до 2030 року блок може перевиконати свою мету скорочення викидів на 55%.

Разом із тим, цей результат є меншим за очікуваний, оскільки деякі країни наполягали на більш чіткому визнанні того, що ЄС вважаєє курсом на зниження на 57%. 

Вчені попереджають, що викиди парникових газівдосягли історичного максимуму, погрожуючи підштовхнути світ до «безпрецедентного» рівня глобального потепління. 

Світ, ймовірно, зіштовхнеться із серйозними перебоями в постачанні продовольства задовго до того, як глобальна температура підвищиться до 1,5°C,

Джерело матеріала
loader