Україна може провалити умову для членства в ЄС: комітет Ради ухвалив спірне рішення
Україна може провалити умову для членства в ЄС: комітет Ради ухвалив спірне рішення

Україна може провалити умову для членства в ЄС: комітет Ради ухвалив спірне рішення

Профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт, який ставить під загрозу переговори України та ЄС щодо членства України у блоці. Йдеться про посилений довічний фінансовий моніторинг т.зв. ПЕПів (англ. Politically exposed persons, PEP), тобто політично значимих осіб, які мають або мали повноваження щодо виконання значних публічних функцій. Це чиновники, депутати, співробітники держустанов, органів державної та місцевої влади.

Про це повідомив глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"). У підтриманій редакції законопроєкт передбачає повернення довічного статусу ПЕП лише після вступу України до ЄС.

Насправді потрібно повернути цей статус вже зараз, оскільки це є умовою для початку переговорів про членство в ЄС. Тобто, без ухвалення змін членство України в ЄС є неможливим.

"Комітет підтримав законопроект про ПЕПи в редакції, який набирає чинності з моменту вступу України до ЄС, тобто в редакції, яка не дасть нам розпочати переговори про членство. За відповідну правку не голосував. Вважаю це рішення помилковим і таким, що підлягає перегляду", – заявив Гетьманцев.

Депутат скликає повторне засідання Комітету для вирішення цього питання. Воно призначено на 10 годину ранку 16 жовтня.

Так, за наявності довічного статусу ПЕП до цієї категорії мають потрапляти навіть ті українці, які працювали в органах влади, наприклад, у 90-х. І банки мають перевіряти їхні операції з особливою ретельністю.

Така система вже існувала в Україні, проте 2022-го норму змінили. ПЕПами поки що вважаються лише чинні політично значущі особи, тобто статус не є довічним.

І законодавцям необхідно поновити дію старих правил. Це потрібно не лише для набуття членства в ЄС, а й загалом важливо для боротьби з корупцією. Адже Україна прагне подолати рівень тіньової економіки, завдяки якій харчується контрабанда і процвітають нелегальні доходи.

Як повідомляв OBOZ.UA, банки України проводять фінансовий моніторинг та мають контролювати операції всіх своїх клієнтів. Під обов'язкову перевірку підпадають великі перекази, операції з участю політично значимих осіб, операції з готівкою. Однак можуть перевірити і будь-яку "підозрілу" операцію.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader