Politico: Німеччина посилює економічні зв'язки з Китаєм, незважаючи на настрої партнерів
Politico: Німеччина посилює економічні зв'язки з Китаєм, незважаючи на настрої партнерів

Politico: Німеччина посилює економічні зв'язки з Китаєм, незважаючи на настрої партнерів

Politico: Німеччина посилює економічні зв'язки з Китаєм, незважаючи на настрої партнерів

Про деякі результати зустрічі міністра фінансів Німеччини із віцепрем'єром КНР.

Німеччина заявила, що продовжить підтримувати китайський державний банк «Азійський банк інфраструктурних інвестицій» (АБІІ), незважаючи на рішення Канади, партнера по G7, заморозити зв'язки через підозрілу політику Пекіна, пише Politico.

Після зустрічі з віцепрем'єром КНР Хе Ліфеном у Франкфурті у неділю міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер пообіцяв підтримувати АБІІ, другий за величиною міжнародний банк розвитку в світі після Світового банку.

"Обидві сторони продовжать зміцнювати координацію та всебічну співпрацю в рамках АБІІ, щоб він функціонував стійко та надійно, відповідно до міжнародних стандартів, та як інститут, інтегрований у міжнародну архітектуру, щоб краще задовольняти потреби своїх членів з метою сталого розвитку", – йдеться у заяві.

У червні канадська колега Лінднера Христя Фріланд оголосила про заморожування всіх зв'язків із банком до проведення урядової перевірки у зв'язку із заявами колишнього канадського топменеджера банку про "комуністичне домінування" в організації з моменту її заснування у 2015 році, що АБІІ заперечила.

Європейське турне Хе проходить на тлі економічної кризи, що поглиблюється в Китаї, останньою подією якої стало затримання поліцією керівника однієї з найбільших у країні компаній з будівництва нерухомості Evergrande.

Поїздка Хе до Німеччини проходить на хвилі розбіжностей між ЄС та Китаєм щодо електромобілів: Брюссель, схоже, збирається розпочати антисубсидіарне розслідування щодо китайських електромобілів.

Минулого тижня Хе особисто попередив комісара ЄС з торгівлі Валдіса Домбровскіса про те, що Пекін відчуває "сильне занепокоєння та невдоволення" у зв'язку з цим кроком. Міністр закордонних справ КНР Ван І підтримав його слова, заявивши, що перевірка "порушує фундаментальні принципи міжнародної торгівлі й потенційно може порушити глобальний ланцюжок постачання автомобільної промисловості".

Німецькі автовиробники стали на захист своїх китайських колег, побоюючись пекінських заходів у відповідь щодо їх прибуткового бізнесу в Китаї.

Хоча питання про електромобілі у спільній заяві не порушили, Німеччина здобула кілька перемог в інших областях, наприклад, домовилася з Пекіном про "активне спілкування" з приводу підписання меморандуму про взаєморозуміння в галузі страхового нагляду між владою Китаю та Німеччиною. Німецькі страхові гіганти сподіваються скласти конкуренцію американським на китайському ринку.

Берлін, в свою чергу, погодився налагодити діалог "навколо необхідних умов" для звільнення філій китайських банків у Німеччині від субсидіарних вимог.

Хоча Китай погодився "знов наголосити на важливості вирішення проблеми боргової вразливості країн з низьким та середнім рівнем доходу", переговори в неділю не принесли конкретних результатів з цього питання.

Сторони анонсували проведення наступного року d Пекіні Форуму китайсько-німецького діалогу з фінансового співробітництва.

Джерело матеріала
loader
loader