Говорячи на таку, здавалося б, просту тему, як спортивні змагання, можна припуститися значної кількості помилок, навіть не помітивши цього. На деякі з поширених неправильних мовних конструкцій звернув увагулінгвіст Олександр Авраменко.
"Нещодавно наша збірна блискуче виступила на Паралімпійських іграх, зайнявши (чи посівши?) третє місце у загальнокомандному заліку…" Запам’ятайте мовне кліше: місце в змаганнях посідать, а не займають", – зазначив Авраменко в ефірі "Сніданок з 1+1".
Також мовний експерт зауважив, що коректним буде написання назви міжнародних спортивних змагань для людей з інвалідністю "Параолімпійські ігри", хоча поширеним є варіант "Паралімпіські", який є калької з англійської мови.
"Хоч спортивні чиновники використовують цю кальку, я все ж таки раджу грамотно називати ігри Параолімпіськими – з буквою о", – сказав він.
Говоримо українською правильно - поради Авраменка
Відомий в Україні мовознавець та топ-учитель Олександр Авраменко дав відповідь на поширене запитання та пояснив, коли вживається "згідний", а коли "згодний".
Також Авраменко пояснював, як правильно використовувати іменники в множині, і чи можна казати "три президента".