У Росії спостерігається небачений дефіцит нафтопродуктів на ринку. З поставками газу справи теж погані, каже нафтогазовий аналітик Михайло Крутіхін.
За словами експерта, російський диктатор Володимир Путін збирався експортувати більше газу, зробивши Туреччину новим газовим "хабом", проте в результаті від поставок виграла тільки Анкара.
"Коли Ердогану треба було отримати додаткові аргумент у виборній кампанії, яка нещодавно зовсім була, щоб залишитися на посаді президента, він Путіну сказав: "О, ви знаєте, чудова є ідея щодо хаба. Туреччина буде хабом для російського газу. Але за це ми хочемо хороші знижки за ціною газу, який Туреччина купує, і канікули до 2024 року, і нічого за газ не платити". Це спрацювало. Тобто Путін не розумів, що таке хаб, виконав всі ці обіцянки. А зараз Ердоган каже, що Туреччина сама по собі перетворюється на хаб як такий і отримує газ відразу з декількох джерел: Росія (за двома напрямками, "Блакитний потік" і "Турецький потік", Азербайджану..., з Ірану (причому не тільки іранський газ, але ще і навіть туркменський). ... А далі Туреччина розподіляє цей газ. Фактично вузол якийсь вийшов. Вона відправляє частину газу по газопроводах своєю територією, далі через Грецію, Албанію і Південну Італію. У них є можливість відправляти газ аж до Румунії, Угорщини, Молдови і навіть України – по старій трубі, яка раніше газ з Росії гнала до Туреччини. ... Тобто турки контролюють це, по трубі йде російський газ", – каже Крутіхін.
Він також зазначає, що почалися проблеми з російською нафтою. Поки Захід накладає санкції на експорт сирої нафти, Кремль все ближче підходить до того, щоб заборонити вивезення з країни нафтопродуктів.
"Всередині Росії намічається дефіцит. Не тільки мазут: бензин, дизпаливо на АЗС... Місяць тому ще російський уряд виступив з попередженням нафтовим компаніям, що якщо продовжаться такі апетити з експорту за кордон, в Росії може не вистачити бензину. Ми, сказав уряд, введемо заборону на експорт нафтопродуктів (таких як бензин і дизпаливо). Зараз раз у раз надходять повідомлення з Криму і південних областей Росії біля лінії фронту, тому що там це паливо для бронетранспортерів, танків, автомобілів військових... Там все це потрібно військовим для продовження військових дій. І цивільних вже почало не вистачати", – додав експерт.
Ситуація з нафтою і газом в РФ - це потрібно знати
За підсумками першого півріччя 2023 рокугазовий бізнес "Газпрому" став збитковим. Причиною стало різке падіння виручки від експорту і скорочення обсягів транспортування газу.
По всій РФ і в тимчасово окупованому Кримупроблеми з бензином.22 серпня 2023 року на російських АЗС повністю зникло паливо (і дизель, і бензин).