Маленьку Маріанну з Маріуполя у львівській лікарні Охматдит не просто вчили заново ходити, а й фактично повертали до життя.
Бо дитина одразу падала, як тільки треба було кудись іти, плакала. Маму дуже хвилювали ці симптоми.
Дівчинку обстежили, щоб виявити причини порушення рівноваги і встановили зв’язок невпевненості при ходьбі зі стресом, отриманим під час обстрілів російською артилерією Маріуполя.
– Жодних інших причин не було, – розповіла завідувачка клініки реабілітації дітей Оксана Гдиря.
З дівчинкою працювали фізичні терапевти, ерготерапевт, психологи, терапевт мови та мовлення.
Лише один курс реабілітації зміг покращили якість ходи та утримання рівноваги. Результат усіх порадував – Маріанна вже ходить упевнено, без падінь.
Коли почалася війна 2-річна Маріанна з мамою почали ховатися від сильних обстрілів у підвалі будинку. Так вони прожили два місяці!
Виходили на вулицю лише на годину аби приготувати їсти на відкритому вогні. Але інколи і це не вдавалося через дуже активні бойові дії.
– Були дуже сильні вибухи. Через потужну ударну хвилю возик з донькою одного разу відкинуло до стіни. Маріанна сильно вдарилася головою, – згадує мама дівчинки Марія.
Каже, донечка мовчала і була якоюсь відстороненою цілу добу. Аж наступного вечора вона заплакала. Такий був сильний шок.
– А за якийсь час у неї почав дуже погано працювати шлунок. Ми не мали достатньо їжі, щось зварити теж можливості не було, – мамі важко згадувати ті страшні дні і ночі.
Губи, пальчики маленької Маріанни синіли, очі весь час закривалися. Дівчинка ні на що не реагувала. Мама не знала, чи зможе її врятувати.
Коли Марія зрозуміла, що для порятунку дитини, треба будь-що виїхати з міста, стала шукати можливі і неможливі шляхи.
Спершу вдалося переїхали до Бердянська, а далі – до Львівської області. У населений пункт за 40 км від Львова.
Згодом потрапили й до потрібних фахівців у львівську лікарню Охматдит.
Лікарі сподіваються, що весела дівчинка ніколи не згадає ті страшні місяці під шквалом вогню.
Маріанну вже виписали додому. Фахівці реабілітаційної команди будуть на зв’язку із мамою дівчинки і консультуватимуть щоразу, як буде потрібно.
Джерело і фото: